Z życia świetlicy „ Pasja Podróżowania” 

 

 

- wyprawa na południe Włoch: 

Neapol, Sorento, Capri, Pompeje, Monte Casino itp.

 

Latem 2017 roku zorganizowaliśmy wypoczynek letni dla dzieci, młodzieży oraz rodziców.

 
Program wypoczynku

 

Dzień 1// 18.08.2017     
Wyjazd o godzinie 22 (dzień wcześniej) z miejsca zbiórki, przejazd nocny przez Niemcy, Austrię do Włoch. Przyjazd do Werony, spacer po mieście Rome i Julii w trakcie którego odkryjemy sekrety miasta. Zobaczymy m.in. Arenę, Piazza Bra, Dom Julii, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, odpoczynek.

Zapewniamy:
• przejazd  autokarem (dvd, klima, barek, rozsuwane siedzenia), •opiekę pilota -  przewodnika
•ubezpieczenie NW i KL,
•8 noclegi  hotelu  ***  , pokoje 2- 3-4 osobowe z łazienką, tv, 
• śniadania,, obiadokolacja  - serwowana wg programu
•opłaty drogowe, VAT, taksa klimatyczna

CENA –1870 zł /os  osoba dorosła

CENA –1790 zł /os  dziecko
(cena przy grupie od 45 osób)

 

Dzień 2// 19.08.2017      
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Toskanii, jednego z najbardziej malowniczych regionów Włoch. Zobaczymy m.in.  „Miasta Wież” czyli S. Giminiano (opłata wjazdowa w cenie), w programie: plac katedralny, spacer ul. S. Giovanni, i po tarasach widokowych, przejazd i zwiedzanie Sienny, jednego z najpiękniejszych miast średniowiecznej Europy (opłata wjazdowa w cenie). W trakcie spaceru zobaczymy m.in. Piazza del Campo, na którym odbywają się słynne zawody Palio, katedrę, przespacerujemy się po Via di Citta słynąca ze wspaniałych pałaców, zobaczymy kościół Św. Katarzyny, patronki miasta. Przejazd na nocleg w okolice Chianciano Terme, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, odpoczynek.

 

 

 

                                                

 

 

 

 

 

 

 

                          Urokliwe miasteczko San Gimigiano w Toskanii

 

UWAGA!
•niezbędny dokument do wyjazdu: paszport lub dowód osobisty.
• cena liczona przy kursie 4,4 euro

Dzień 3 // 20.08.2017     
Śniadanie, wykwaterowanie.  Przejazd do Watykanu  - najmniejszego pod względem powierzchni państwa świata. Zwiedzanie Muzeów Watykańskich (wstęp dodatkowo płatny dla chętnych około 18 eur osoba dorosła): jednego z największych zbiorów sztuki na świecie oraz Kaplicy Sykstyńskiej ze słynnymi freskami Michała Anioła. Zwiedzanie Bazyliki Św. Piotra i Grot Watykańskich z grobowcami papieży, nawiedzenie  grobu Ojca Świętego Jana Pawła II. Przejazd do hotelu w Formii,  zakwaterowanie, obiadokolacja, odpoczynek.

 

Dzień 4 // 21.08.2017     
Śniadanie, plażowanie, odpoczynek. Obiadokolacja

 

Dzień 5 // 22.08.2017     
Śniadanie, plażowanie, odpoczynek. Obiadokolacja

 

Dzień 6 // 23.08.2017      

Śniadanie. Zwiedzanie Neapolu i Pompei. Wyjazd do Neapolu – stolicy południowych Włoch. W programie spacer po mieście, w trakcie którego zobaczymy: dzielnicę Santa Lucia, Plac Municipio z Palazzo Reale, Castel Nuovo, Galerię Umberto I i Castel dell'Ovo. Kolejnym punktem programu będą Pompeje - antyczne miasto zasypane przez popiół podczas ogromnej erupcji Wezuwiusza w I w. n.e. Popiół wulkaniczny, który zasypał Pompeje, doskonale zakonserwował budowle i przedmioty, co pozwala poznać wygląd rzymskiego miasta średniej wielkości i życie jego mieszkańców. Przejazd pod zbocze Wezuwiusza, jednego z najniebezpieczniejszych wulkanów na świecie, jedynego czynnego w kontynentalnej części Europy (około 1281 m n.p.m.) W czasie pieszej wędrówki na wulkaniczny stożek widoczna jest panorama Zatoki Neapolitańskiej a na szczycie niepowtarzalna szansa spoglądania w głąb krateru (230 m). Spod Wezuwiusza przejazd do rezerwatu archeologicznego Pompeii, jednego z trzech antycznych miast, które zostały zniszczone przez dym, popiół i lawę wydobywające się z wybuchającego wulkanu. Spacer po ruinach antycznego miasta (wstęp dodatkowo płatny około 11 eur dorośli 6 eur młodzież i dzieci). Po zwiedzaniu powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 7// 24.08.2017      
Śniadanie,plażowanie,odpoczynek. Obiadokolacja.              

 

Dzień8// 25.08.2017

Śniadanie, plażowanie, odpoczynek. obiadokolacja, dla chętnych popołudniu przejazd na Monte Cassino, wjazd na słynną górą, odwiedzimy klasztor oraz Polski Cmentarz Wojskowy.

 

Dzień 9 // 26.08.2017     
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Rzymu.  (9 godzinne zwiedzanie miasta). W programie zwiedzania m.in.: najbardziej znane zabytki miasta z czasów 

baroku: Plac i Schody Hiszpańskie, Plac Navona oraz słynna Fontanna di Trevi. Kolejnym etapem zwiedzania będą zabytki antyczne: przejdziemy śladami starożytnych przez Panteon, czas na indywidualny obiad, Kapitol, Forum Romanum- centrum polityczne i towarzyskie starożytnego Rzymu, Koloseum, kończąc s

pacer przy Łuku Konstantyna. Wyjazd do Polski (przejazd do granicy w Świecku około 20 godz.).

 

Dzień10//27.08.2017                                                                                                           
przyjazd do Gniezna w godzinach popołudniowych, zakończenie wycieczki.

******************************************************************************************

Wycieczka fakultatywna (przy grupie około 30 osób)                                                                                   

Przejazd  do Sorrento, malowniczo położonej na skalnym brzegu miejscowości na półwyspie o takiej samej nazwie. Z portu w Sorrento przepłynięcie promem Cieśniny Piccola do portu Marina Grande na Capri. Wyspę charakteryzuje łagodny, śródziemnomorski klimat i bujna roślinność tworzące doskonałe warunki do wypoczynku.   Pobyt na wyspie Capri obejmuje m. in.: przejazd komunikacją miejską do centrum  miasteczka na wyspie (kolejka naziemna i autobus w cenie), spacer do Ogrodów Augusta z tarasem, z którego widoczne są przybrzeżne skały Faraglioni oraz panorama Zatoki Piccola. Rejs stateczkiem do Błękitnej Groty – najbardziej znanej na wyspie Capri atrakcji. W godzinach popołudniowych powrót promem do Sorrento

Hotel Appia Grand Hotel ****  

Hotel położony w bliskiej odległości od plaży w miejscowości Formia około 3 km od centrum miasteczka i około 120 km na południe od Rzymu. Hotel dysponuje pokojami 2 oraz 3 i 4  osobowymi z klimatyzacją. W hotelu dostępnych jest kilka sal konferencyjnych oraz restauracji. Każdego ranka w restauracji hotelu 

serwowane są  śniadania wzmocnione a wieczorem obiadokolacje serwowane z daniami lokalnymi i międzynarodowymi. Na terenie hotelu znajduje się ogólno dostępny i bezpłatny internet, duży odkryty basen wokół którego jest  wiele leżaków i parasoli do dyspozycji dla gości hotelowych. Plaża oddalona jest od obiektu w niewielkiej odległości (plaże prywatne oraz komunalne).

W Formi tętni wakacyjne życie, przy morzu dostępne bary, sklepiki, restauracje. To mała, elegancka i spokojna miejscowość, idealna dla turystów chcących odpocząć w spokoju i zarazem pozwiedzać pobliskie miejscowości. Plaża jest z drobnym powulkanicznym piaskiem. Morze czyste i przejrzyste, zrównoważony brzeg o dość łagodnym zejściu – przy plaży w okresie letnim czuwają ratownicy. Pogranicze regionu Lazio i Campanii to świetna lokalizacja do zwiedzania najpiękniejszych miejsc we Włoszech, z Formii wiodą główne szlaki turystyczne Włoch. W pobliżu Monte Cassino, Neapolu, Pompejów i Wezuwiusza, wyspy Ponza, na trasie do Rzymu i innych ważnych miast.

Usługi w cenie: klimatyzacja, korzystanie z basenu, leżaki i parasole przy basenie,    Wi – Fi,

Biuro podróży "Smile Travel" Łukasz Tomczak  

WPIS DO REJESTRU ORGANIZATORÓW I POŚREDNIKÓW TURYSTYCZNYCH MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO NR 601                                                        

GWARANCJA UBEZPIECZENIOWA NA RZECZ KLIENTA - TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ AXA

 

KIEROWNIK WYJAZDU ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 W GNIEŹNIE

Grażyna Paulus tel. 605-898-366

Zainteresowanych proszę o kontakt.

 I wpłata 300 zł do 15 stycznia 2017 roku – pozostała kwota płatna w ratach

 

 

Wszystkich zainteresowanych  gorąco zapraszamy !!!

 

 treść została wydrukowana ze strony
http://sp3.gniezno.pl/strona,.html