"Barwy ojczyste"

2019-11-26

W czwartkowe popołudnie, 14 listopada, uczniowie klasy 2b zaprezentowali swoim rodzicom montaż słowno-muzyczny nawiązujący do niedawnego Święta Niepodległości.

DrugoklasiÅ›ci, przygotowani do wystÄ™pu przez swojÄ… wychowawczyniÄ™, paniÄ… AnnÄ™ PoremskÄ…, wyglÄ…dali bardzo odÅ›wiÄ™tnie, a biaÅ‚o-czerwone kotyliony podkreÅ›laÅ‚y charakter spotkania. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przedstawiÅ‚y symboliczne sceny nawiÄ…zujÄ…ce do historii sprzed ponad wieku, kiedy to Polacy straciwszy swojÄ… OjczyznÄ™, przez dÅ‚ugie 123 lata z zaangażowaniem i ofiarnie walczyli o odzyskanie niepodlegÅ‚oÅ›ci. W programie nie zabrakÅ‚o miÄ™dzy innymi wiersza „Katechizm polskiego dziecka” WÅ‚adysÅ‚awa BeÅ‚zy, czy też „Barwy ojczyste” CzesÅ‚awa Janczarskiego. TreÅ›ci patriotycznych piosenek Å›piewanych przez dzieci podkreÅ›laÅ‚y natomiast piÄ™kno naszej Ojczyzny. Rodzice wyrazili podziw dla talentów maÅ‚ych artystów, nagradzajÄ…c ich dÅ‚ugimi brawami.