"Laboratoria Przyszłości" również dla Trójki

2022-01-11

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Świętego Wojciecha otrzymała środki finansowe z Rządowego Programu "Laboratoria Przyszłości".

"Laboratoria PrzyszÅ‚oÅ›ci" to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we wspóÅ‚pracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Program ten ma na celu stworzenie nowoczesnej szkoÅ‚y, w której zajÄ™cia prowadzone bÄ™dÄ… w sposób ciekawy, angażujÄ…cy uczniów oraz sprzyjajÄ…cy odkrywaniu talentów i rozwijaniu zainteresowaÅ„. Ponadto ma to na celu wsparcie szkóÅ‚ podstawowych w budowaniu wÅ›ród uczniów kompetencji przyszÅ‚oÅ›ci z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Do naszej szkoÅ‚y przyszÅ‚o już okoÅ‚o 95% zamówionych sprzÄ™tów, a sÄ… to m.in:

SprzÄ™t ten ma uatrakcyjnić zajÄ™cia szkolne i pozwolić uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach obowiÄ…zkowych lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kóÅ‚ zainteresowaÅ„  i innych form rozwijania umiejÄ™tnoÅ›ci. Nauczyciele naszej szkole sÄ… w trakcie bardzo wytężonych szkoleÅ„, wszystko po to by od drugiego semestru umożliwić uczniom posÅ‚ugiwanie siÄ™ nowym sprzÄ™tem.