100-lecie odzyskania niepodległości

2018-11-12

W piątek, 9 listopada, w naszej szkole obchodziliśmy Święto Niepodległości. W tym roku było bardzo uroczyście, bo mija dokładnie 100 lat od wydarzeń z 1918 roku, kiedy to Polska odzyskała wolność.

W trakcie akademii dla klas starszych, którą rozpoczęliśmy odśpiewaniem hymnu państwowego w obecności sztandaru szkoły, pan dyrektor Radosław Sobkowiak przypomniał istotne fakty historyczne, które wiodły Polaków do wolnego państwa. Zachęcał też uczniów do uczestniczenia w miejskich obchodach Święta Niepodległości, 11 listopada oraz do wywieszenia flag państwowych. Część oficjalną akademii zakończył tradycyjnie hymn szkoły.

Następnie uczniowie z uwagą obejrzeli program artystyczny przygotowany przez uczniów klas piątych pod kierunkiem pani Izabeli Kiełczewskiej i pani Sylwii Jóźwiak-Dreli. Było to przypomnienie trudnej historii Polaków od czasu utraty suwerenności aż do jej odzyskania. Poruszający montaż słowno-muzyczny uzupełniły piosenki w wykonaniu chórku szkolnego, który prowadzi pani Anna Kaźmierska. O okolicznościową, piękną dekorację holu naszej szkoły zadbała jak zwykle pani Magdalena Błaszkiewicz.  

Tego samego dnia, po południu program artystyczny obejrzeli także rodzice naszych uczniów, którzy przybyli do szkoły na zaproszenie pana dyrektora. 

tre zostaa wydrukowana ze strony
http://sp3.gniezno.pl/wiadomosc,100-lecie-odzyskania-niepodleglosci.html