A może wioślarstwo?

2020-01-22

W piątek, 17 stycznia, do naszej szkoły zawitali skauci klubu wielokrotnego, drużynowego mistrza Polski w wioślarstwie RTW Lotto-Bydgostia Bydgoszcz. Trenerzy przygotowali dla uczniów ósmych klas ciekawą prezentację o wioślarstwie.

Spotkanie miaÅ‚o na celu zainteresowanie tÄ… dyscyplinÄ… sportu oraz zachÄ™cenie do nauki w klasie sportowej w jednej z dwóch bydgoskich szkóÅ‚ Å›rednich. Dla nas byÅ‚a to okazja także do ocenienia wÅ‚asnych możliwoÅ›ci motorycznych. MieliÅ›my okazjÄ™ zobaczyć, jak ciężkÄ… dyscyplinÄ… jest wioÅ›larstwo. Przy tej okazji zorganizowaliÅ›my mistrzostwa szkoÅ‚y na ergometrze wioÅ›larskim w kategorii dziewczÄ…t i chÅ‚opców. WÅ›ród dziewczÄ…t zwyciężyÅ‚a Zuzanna Szymiczek, przed MartÄ… KabaciÅ„skÄ…, a trzecie miejsce zajęła Weronika Hajny. W rywalizacji chÅ‚opców zwyciężyÅ‚ Julian Nochowicz, drugie miejsce przypadÅ‚o Jakubowi Kurkowskiemu, a na najniższym stopniu podium stanÄ…Å‚ Krystian Minc. Należy dodać, iż rywalizacja byÅ‚Ä… bardzo zaciÄ™ta.