Amelka zwyciężyła w konkursie językowym

2018-02-08

Po raz kolejny młodzi pasjonaci języków mieli szansę sprawdzić swą wiedzę i umiejętności w zakresie języka angielskiego. Najlepsza okazała się Amelia Socha, uczennica naszej szkoły. Gratulujemy!

Åšroda, 7 lutego, byÅ‚a dniem peÅ‚nym pozytywnych wrażeÅ„ dla uczniów klas 5 i 6 szkóÅ‚ podstawowych Gniezna oraz powiatu gnieźnieÅ„skiego goszczÄ…cych w murach SzkoÅ‚y Podstawowej Milenium w Gnieźnie. OdbyÅ‚a siÄ™ tam I Edycja Konkursu z JÄ™zyka Angielskiego dla klas V i VI. Konkurs zostaÅ‚ przygotowany i zorganizowany przez nauczycielki jÄ™zyków obcych Milenium panie: MagdalenÄ™ Pietraszak i MartÄ™ PszeniczkÄ™. MÅ‚odzi pasjonaci jÄ™zyka mieli szansÄ™ sprawdzić swÄ… wiedzÄ™ i umiejÄ™tnoÅ›ci w zakresie znajomoÅ›ci gramatyki, sÅ‚ownictwa, funkcji jÄ™zykowych, czytania ze zrozumieniem oraz z ciekawostek o kulturze Wielkiej Brytanii. Do konkursu przystÄ…piÅ‚o troje uczniów z naszej szkoÅ‚y: Amielia Socha z kl 6c, Alicja Imbierowicz z kl. 6b oraz Igor FrÄ…ckowiak z kl. 5a. Uczestnicy konkursu nie tylko mogli sprawdzić poziom swoich umiejÄ™tnoÅ›ci jÄ™zykowych, ale także mieli możliwość zwiedzenia budynku szkoÅ‚y, poznania swoich rówieÅ›ników z innych szkóÅ‚. Organizatorzy pamiÄ™tali też o sÅ‚odkim poczÄ™stunku w czasie oczekiwania na werdykt jury. Pani Iwona Gawrecka, dyrektor szkoÅ‚y Milenium, wrÄ™czyÅ‚a nagrody laureatom, a medale i dyplomy otrzymali wszyscy uczestnicy. PierwszÄ… laureatkÄ… konkursu zostaÅ‚a Amelia Socha! – Serdecznie gratulujÄ™ zwyciężczyni oraz pozostaÅ‚ym uczestnikom i dziÄ™kujÄ™ za wspaniaÅ‚Ä… przygodÄ™ – mówi pani Violetta Pawlik-Andrzejewska, nauczycielka jÄ™zyka angielskiego, która przygotowaÅ‚a uczniów do konkursu.