Angielski inaczej

2017-06-16

Czy zajęcia w szkole muszą być nudne i okupione stosem skomplikowanych zadań? Niekoniecznie! Nauczyciele naszej szkoły udowadniają, że każdą lekcję można zamienić w świetną zabawę.

Aby uÅ‚atwić uczniom naukÄ™ jÄ™zyka angielskiego, panie Violetta Pawlik-Andrzejewska i Joanna Paterka wyruszyÅ‚y w podróż do swojej kreatywnej duszy i zorganizowaÅ‚y wiele ciekawych zajęć. Na zajÄ™ciach jÄ™zyka angielskiego uczniowie mieli okazjÄ™ stworzyć prezentacje "niezupeÅ‚nie multimedialne" dotyczÄ…ce kÅ‚opotliwych zagadnieÅ„ gramatycznych. PrzeksztaÅ‚cajÄ…c rolki papieru toaletowego w prezentacje wyjaÅ›niajÄ…ce stopniowanie przymiotników wszyscy Å›wietnie siÄ™ bawili. Zamiast monotonnych ćwiczeÅ„ utrwalajÄ…cych sÅ‚ownictwo, dzieci znakomicie bawiÅ‚y siÄ™ podczas zabawy ze ”sÅ‚ownymi balonami”. Zabawa polegaÅ‚a na zapisywaniu nowy liter w taki sposób, aby utworzyć wyraz pasujÄ…cy do okreÅ›lonego hasÅ‚a. Uczniowie klas 1-3 również angażowani sÄ… w kreatywne zajÄ™cia tj. projektowanie zoo, plakat idealnej szkoÅ‚y, czy tworzenie pacynek, które pozwalajÄ… im opisać zwierzÄ™ta poprzez super zabawÄ™. Nauczyciele nie sÄ… również obojÄ™tni na poszerzanie zainteresowaÅ„ swoich uczniów. Podczas zajęć dzieci mogÅ‚y spotkać siÄ™ z rodowitym Anglikiem, uczestniczyć w zajÄ™ciach o Dniu ÅšwiÄ™tego Patryka, czy Å›wiÄ™tować DzieÅ„ Kropki ("The Dot Day"). Pani Violetta Pawlik-Andrzejewska umila również swoim uczniom czas poprzez zajÄ™cia, w których każdy może sprawdzić nie tylko swoje umiejÄ™tnoÅ›ci jÄ™zykowe ale także plastyczne, czy talent kucharski. Poprzez kreatywnÄ… zabawÄ™ dzieci uczÄ… siÄ™ rozwijania swoich umiejÄ™tnoÅ›ci komunikacyjnych, sÄ… zmotywowane i chÄ™tnie angażujÄ… siÄ™ w różne projekty.