Atrakcyjny dzień we Wrocławiu

2018-06-14

W środę, 13 czerwca, klasy 3a i 3d udały się ze swoimi wychowawczyniami – panią Iwoną Olszewską i panią Anitą Gawron – na wycieczkę krajoznawczą do Wrocławia.

Na poczÄ…tku wyprawy trzecioklasiÅ›ci podziwiali piÄ™kny ratusz z zadbanymi kamieniczkami na Starym Rynku. EkscytujÄ…ce byÅ‚o poszukiwanie wrocÅ‚awskich krasnali, które ukryÅ‚y siÄ™ w niespodziewanych miejscach. Dzieci bardzo wytrwale wypatrywaÅ‚y krasnali, gdyż Å‚atwo można byÅ‚o je przegapić. PrzechodzÄ…c przez most zakochanych uczestnicy dotarli do „Kolejkowa” - cudownego Å›wiata w miniaturze. Jest to najwiÄ™ksza makieta kolejowa w Polsce, która jest każdego dnia wzbogacana o nowe miejsca i postacie. Znajduje siÄ™ tu 430 metrów torowiska, po którym jeżdżą nowoczesne pociÄ…gi, starodawne lokomotywy, tramwaje, samochody. SÄ… tu mosty, tunele, akweny, figurki ludzi i zwierzÄ…t. Jest to cudowne miejsce, jak w bajce! NajwiÄ™kszÄ… atrakcjÄ… byÅ‚o Afrykarium – oceanarium we wrocÅ‚awskim ZOO, gdzie uczniowie mogli podziwiać unikatowe gatunki zwierzÄ…t z Czarnego LÄ…du m.in. krokodyle, pingwiny, hipopotamy, rekiny, pÅ‚aszczki, żóÅ‚wie, manaty i inne stworzenia. Wycieczka byÅ‚a bardzo udana i atrakcyjna. Wszyscy wrócili do domu peÅ‚ni wrażeÅ„, a zakupione pamiÄ…tki i zrobione zdjÄ™cia bÄ™dÄ… nam przypominaÅ‚y wspaniale spÄ™dzone wspólne chwile.