Atrakcyjny dzień we Wrocławiu

2018-06-14

W środę, 13 czerwca, klasy 3a i 3d udały się ze swoimi wychowawczyniami – panią Iwoną Olszewską i panią Anitą Gawron – na wycieczkę krajoznawczą do Wrocławia.

Na początku wyprawy trzecioklasiści podziwiali piękny ratusz z zadbanymi kamieniczkami na Starym Rynku. Ekscytujące było poszukiwanie wrocławskich krasnali, które ukryły się w niespodziewanych miejscach. Dzieci bardzo wytrwale wypatrywały krasnali, gdyż łatwo można było je przegapić. Przechodząc przez most zakochanych uczestnicy dotarli do „Kolejkowa” - cudownego świata w miniaturze. Jest to największa makieta kolejowa w Polsce, która jest każdego dnia wzbogacana o nowe miejsca i postacie. Znajduje się tu 430 metrów torowiska, po którym jeżdżą nowoczesne pociągi, starodawne lokomotywy, tramwaje, samochody. Są tu mosty, tunele, akweny, figurki ludzi i zwierząt. Jest to cudowne miejsce, jak w bajce! Największą atrakcją było Afrykarium – oceanarium we wrocławskim ZOO, gdzie uczniowie mogli podziwiać unikatowe gatunki zwierząt z Czarnego Lądu m.in. krokodyle, pingwiny, hipopotamy, rekiny, płaszczki, żółwie, manaty i inne stworzenia. Wycieczka była bardzo udana i atrakcyjna. Wszyscy wrócili do domu pełni wrażeń, a zakupione pamiątki i zrobione zdjęcia będą nam przypominały wspaniale spędzone wspólne chwile.