Bajki Krasickiego wciąż aktualne

2017-06-13

W piątek, 9 czerwca, działający w naszej szkolnej bibliotece Klub Moli Książkowych, zaprezentował inscenizację bajek Ignacego Krasickiego w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna przy ul. Staszica.

Tego dnia odbyÅ‚o siÄ™ tam uroczyste rozdanie nagród finalistom konkursu plastycznego „Prawdy ukryte w bajkach prymasa Ignacego Krasickiego”. Konkurs byÅ‚ częściÄ… programu edukacyjnego „Gniezno – Siedziba Prymasów”, realizowanego przez gnieźnieÅ„skÄ… książnicÄ™ i UrzÄ…d Miejski w Gnieźnie i skierowany byÅ‚ do dzieci z przedszkoli. Prace plastyczne inspirowane twórczoÅ›ciÄ… „ksiÄ™cia poetów” przekazaÅ‚o 17 przedszkoli. Uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni książkami i upominkami. OprawÄ™ artystycznÄ… przygotowaÅ‚o Przedszkole nr 17 oraz nasza grupa Moli Książkowych z klasy 5c pod kierunkiem pani Jadwigi Kierzenkowskiej. Na koniec zostaÅ‚y przekazane drobne upominki także wystÄ™pujÄ…cym aktorom, a do biblioteki szkolnej przekazano dwie albumowe książki.