Bożonarodzeniowe szopki ozdobiły domy

2020-12-24

Nasi uczniowie wykonali w tym roku piękne szopki betlejemskie, których fotografie przesłali swoim katechetom.

Boże Narodzenie to jedno z najważniejszych i najpiÄ™kniejszych Å›wiÄ…t w roku. Obok wymowy religijnej, posiada ogromny wymiar rodzinny. JednÄ… z tradycji jest budowa szopek bożonarodzeniowych, które w sposób szczególny wpisaÅ‚a siÄ™ w Å›wiÄ…teczny klimat. Szopki symbolizujÄ… pokój, miÅ‚ość i nadziejÄ™, towarzyszÄ… corocznym obchodom Bożego Narodzenia. Buduje siÄ™ je w koÅ›cioÅ‚ach, zdobiÄ… nasze domy, szkoÅ‚y, rynki polskich miast, instytucje i organizacje. – W tym roku zostaliÅ›my obdarowani licznymi zdjÄ™ciami szopek betlejemskich naszych uczniów. Wszystkie prace zostaÅ‚y wyróżnione. Figurki ÅšwiÄ™tej Rodziny dzieci zrobiÅ‚y wÅ‚asnorÄ™cznie. PrzesyÅ‚amy kilka zdjęć. Za liczny udziaÅ‚ w konkursie serdecznie dziÄ™kujemy – podsumowujÄ… konkurs katecheci.