Bożonarodzeniowe szopki ozdobiły domy

2020-12-24

Nasi uczniowie wykonali w tym roku piękne szopki betlejemskie, których fotografie przesłali swoim katechetom.

Boże Narodzenie to jedno z najważniejszych i najpiękniejszych świąt w roku. Obok wymowy religijnej, posiada ogromny wymiar rodzinny. Jedną z tradycji jest budowa szopek bożonarodzeniowych, które w sposób szczególny wpisała się w świąteczny klimat. Szopki symbolizują pokój, miłość i nadzieję, towarzyszą corocznym obchodom Bożego Narodzenia. Buduje się je w kościołach, zdobią nasze domy, szkoły, rynki polskich miast, instytucje i organizacje. – W tym roku zostaliśmy obdarowani licznymi zdjęciami szopek betlejemskich naszych uczniów. Wszystkie prace zostały wyróżnione. Figurki Świętej Rodziny dzieci zrobiły własnoręcznie. Przesyłamy kilka zdjęć. Za liczny udział w konkursie serdecznie dziękujemy – podsumowują konkurs katecheci.