BrÄ…z dla naszych badmintonistek!

2017-11-30

W środę, 22 listopada, w hali sportowej Kolegium Europejskiego odbył się finał Rejonu Poznań – Wschód w Drużynowym Badmintonie Dziewcząt Szkół Podstawowych – Igrzyska Dzieci.

W turnieju udziaÅ‚ wzięło dziesięć szkóÅ‚ z powiatów: jarociÅ„skiego, poznaÅ„skiego, gnieźnieÅ„skiego, Å›redzkiego i Å›remskiego. Turniej rozegrano w trzech grupach. Reprezentacja naszej szkoÅ‚y w grupie A zwyciężyÅ‚a wszystkie swoje mecze, wychodzÄ…c z pierwszego miejsca z grupy. Nasze zawodniczki pokonaÅ‚y swoje rywalki z Dolska wynikiem 3:1, a z Jarocina 3:0. W ostatnim meczu grupowym nasza drużyna pokonaÅ‚a 3:0 zawodniczki z Targowej Górki. Po bardzo zaciÄ™tym meczu póÅ‚finaÅ‚owym, w którym przegraÅ‚a nasza drużyna z ekipÄ… z Kamionek 3:2 pozostaÅ‚ naszym zawodniczkom mecz o III miejsce, w którym gÅ‚adko zwyciężyÅ‚y z drużynÄ… z Jarocina. NaszÄ… szkoÅ‚Ä™ reprezentowaÅ‚y Marta Tomczak oraz Kinga Pietrzak. Opiekunem naszego zespoÅ‚u byÅ‚a pani Karolina Gruberska. Na zakoÅ„czenie turnieju wszystkie zespoÅ‚y otrzymaÅ‚y dyplomy od prezydenta miasta Gniezna.