Byliśmy na gnieźnieńskiej Nocy Bibliotek

2019-10-08

W sobotę, 5 października, w godz. 19–22, Wypożyczalnia dla Dzieci Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna zaprosiła małych czytelników na zabawę zatytułowaną „Nocne opowieści, że aż strach”. Z zaproszenia skorzystali uczniowie naszej szkoły. Była to grupa 22 dzieci z klas 2c, 3a, 4a, 5d i 5e.

Noc Bibliotek to ogólnopolska, wieczorno-nocna impreza promująca czytelnictwo i biblioteki jako miejsca, w których warto bywać, okazja do niekonwencjonalnego zaprezentowania zbiorów i oferty edukacyjno-kulturalnej oraz poszerzenia grona czytelników. Na uczestników gnieźnieńskiej imprezy czekało mnóstwo atrakcji: wędrówka po ciemnej bibliotece między regałami związana z poszukiwaniem duchów, zapoznanie się z książkami z dreszczykiem, nie tylko językowym, nocne warsztaty, gra z miotłą czarownicy, chińskie cienie, domino z książek, zabawa w mumię i wiele, wiele innych. Dzieci bawiły się wyśmienicie. Na pewno będą długo wspominać te, jakże inne „odwiedziny” w bibliotece. Opiekunem grupy uczniów z naszej szkoły była pani bibliotekarka Jadwiga Kierzenkowska.