Byliśmy najlepsi w grze miejskiej

2018-11-20

W czwartek, 8 listopada, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w historycznej grze miejskiej. Zajęli pierwsze miejsce, chociaż rywalizowali nie tylko z uczniami innych szkół podstawowych, ale także gimnazjalnych i średnich.

Pani Izabela KieÅ‚czewska oraz Magdalena BÅ‚aszkiewicz wytypowaÅ‚y 10 osób z klas VII i VIII do udziaÅ‚u w tej zabawie. Na piÄ™cioro uczestników czekaÅ‚a praca plastyczna w centrum rehabilitacyjnym „Promyk” przy ul. Sobieskiego reszta uczniów udaÅ‚a siÄ™ na wyznaczonÄ… trasÄ™, gdzie mieli do wykonania kilka zadaÅ„ o tematyce historycznej. Gra przybliżyÅ‚a uczniom miejsca upamiÄ™tniajÄ…ce walkÄ™ o niepodlegÅ‚ość oraz życie spoÅ‚eczno-kulturalne z XIX i poczÄ…tku XX wieku. MÅ‚odzież poznaÅ‚a tablice pamiÄ…tkowe, na których uwieczniono dziaÅ‚alność organiczników, powstaÅ„ców wielkopolskich, a także dowódcÄ™ BÅ‚Ä™kitnej Armii - gen. WÅ‚adysÅ‚awa Hallera. W tej edukacyjnej zabawie wziÄ™li udziaÅ‚ uczniowie gnieźnieÅ„skich szkóÅ‚ podstawowych oraz Å›rednich, a także gimnazjaliÅ›ci. Nasza drużyna okazaÅ‚a siÄ™ najlepsza i zajęła zaszczytne pierwsze miejsce.