Byli┼Ťmy najlepsi w grze miejskiej

2018-11-20

W czwartek, 8 listopada, uczniowie naszej szko┼éy wzi─Öli udzia┼é w historycznej grze miejskiej. Zaj─Öli pierwsze miejsce, chocia┼╝ rywalizowali nie tylko z uczniami innych szk├│┼é podstawowych, ale tak┼╝e gimnazjalnych i ┼Ťrednich.

Pani Izabela Kie┼éczewska oraz Magdalena B┼éaszkiewicz wytypowa┼éy 10 osób z klas VII i VIII do udzia┼éu w tej zabawie. Na pi─Öcioro uczestników czeka┼éa praca plastyczna w centrum rehabilitacyjnym „Promyk” przy ul. Sobieskiego reszta uczniów uda┼éa si─Ö na wyznaczon─ů tras─Ö, gdzie mieli do wykonania kilka zada┼ä o tematyce historycznej. Gra przybli┼╝y┼éa uczniom miejsca upami─Ötniaj─ůce walk─Ö o niepodleg┼éo┼Ť─ç oraz ┼╝ycie spo┼éeczno-kulturalne z XIX i pocz─ůtku XX wieku. M┼éodzie┼╝ pozna┼éa tablice pami─ůtkowe, na których uwieczniono dzia┼éalno┼Ť─ç organiczników, powsta┼äców wielkopolskich, a tak┼╝e dowódc─Ö B┼é─Ökitnej Armii - gen. W┼éadys┼éawa Hallera. W tej edukacyjnej zabawie wzi─Öli udzia┼é uczniowie gnie┼║nie┼äskich szkó┼é podstawowych oraz ┼Ťrednich, a tak┼╝e gimnazjali┼Ťci. Nasza dru┼╝yna okaza┼éa si─Ö najlepsza i zaj─Ö┼éa zaszczytne pierwsze miejsce.