Cała prawda w bajkach Ignacego Krasickiego

2017-05-23

Uwieńczeniem obchodów Dni Bibliotek w naszej szkole było spotkanie najmłodszych czytelników z poezją Ignacego Krasickiego, które odbyło się w czwartek, 18 maja.

InscenizujÄ…c wiersze dla dzieci Klub „Moli książkowych” z klasy 5c pod opiekÄ… pani Jadwigi Kierzenkowskiej ukazywaÅ‚ ponadczasowe, uniwersalne i życiowe wartoÅ›ci wypÅ‚ywajÄ…ce z utworów poety: „MÄ…dry i gÅ‚upi”, „Kruk i lis”, „Lew i zwierzÄ™ta”, „Lis i osieÅ‚”, „Å»óÅ‚w i mysz”, a także „Ptaszki w klatce”, „Mysz i kot” oraz „Przyjaciele”. Podczas spotkania nie zabrakÅ‚o także optymistycznych piosenek oraz wierszy innych znanych dzieciom poetów prezentowanych wczeÅ›niej na konkursach recytatorskich, o co zadbaÅ‚a klasa 3a pod opiekÄ… pani Anity Gawron. Spotkanie miaÅ‚o na celu zachÄ™cić do czytania książek i czÄ™stszego obcowania z poezjÄ…. Ponadto w maju klasy 2b i 2e wzięły czynny udziaÅ‚ w zajÄ™ciach czytelniczych zorganizowanych przez BibliotekÄ™ PublicznÄ… Miasta Gniezna. Spotkanie miaÅ‚o na celu rozbudzenie w dzieciach postaw przyjaznych książce i czytelnictwu. ZajÄ™cia również przybliżyÅ‚y postać i twórczość Ignacego Krasickiego, a w szczególnoÅ›ci mÄ…drość wypÅ‚ywajÄ…cÄ… z jego bajek. Uczniowie mieli także możliwość zapisania siÄ™ do Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna - Wypożyczalni dla Dzieci i wkroczyć w grono zagorzaÅ‚ych czytelników, przyjacióÅ‚ książek.