Certyfikaty pływackie zdobyte!

2019-06-04

W czwartek, 30 maja, w hali sportowej Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy bł. Jolenty, grupa drugoklasistów odebrała certyfikaty ukończenia kursu nauki pływania.

W czasie krótkiej uroczystoÅ›ci, podsumowujÄ…cej już kolejny projekt, certyfikaty potwierdzajÄ…ce nabyte umiejÄ™tnoÅ›ci pÅ‚ywackie wrÄ™czali dzieciom pan MichaÅ‚ PowaÅ‚owski, zastÄ™pca prezydenta Gniezna oraz pan Marek Szczepanowski, inspektor ZespoÅ‚u ds. Sportu UrzÄ™du Miejskiego. Projekt nauki pÅ‚ywania przewidywaÅ‚ realizacjÄ™ 20 lekcji podstawowej nauki pÅ‚ywania. Kurs nauki pÅ‚ywania, który jest realizowany w dwóch etapach (pierwsza cześć zakoÅ„czyÅ‚a siÄ™ w grudniu) jest finansowany przez UrzÄ…d Miejski w Gnieźnie. ZostaÅ‚ on przeprowadzony wg. wspólnie przyjÄ™tego programu nauczania przez wykwalifikowanych instruktorów wytypowanych przez GOSiR. ZajÄ™cia z uczniami SzkoÅ‚y Podstawowej nr 3 prowadziÅ‚a nauczycielka wychowania fizycznego pani Karolina Gruberska. ZajÄ™cia dla uczniów odbywaÅ‚y siÄ™ dwa razy tygodniowo po 45 minut. Każde dziecko, oprócz pamiÄ…tkowego dyplomu – certyfikatu, otrzymaÅ‚o również z tej okazji bilety wstÄ™pu na basen dla dziecka i rodzica.