„Co to jest niepodległość?”

2018-12-06

Uczniowie naszej szkoły wystąpili dla przedszkolaków w ramach programu edukacyjnego „A ja jestem Polak mały”, realizowanego przez Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna.

We wtorek, 4 grudnia, dzieci z kółka teatralnego, prowadzonego przez panią Izabelę Kiełczewską oraz grupa uczniów z klasy 7c, przygotowana przez panią Annę Kaźmierską zaprezentowali program artystyczny nawiązujący do 100. rocznicy odzyskania niepodległości przedszkolakom z Przedszkola nr 17 „Piastowska Gromada”. Podstawą spotkania w bibliotece przy ulicy Staszica były książki „Basia i wolność” oraz „Nasza paczka i niepodległość” Zofii Staneckiej. Postać Basi Pasiastej, bohaterki tych książek, była inspiracją dla dzieci, aby poprzez zabawę i czytanie dowiedzieć się czym jest wolność zarówno dla każdego z nas jak i dla całego kraju. Program „Co to jest niepodległość?”, zaprezentowany przez naszych uczniów bardzo się podobał małej publiczności, o czym świadczy idealna cisza w czasie recytacji i piosenek.