Coś się skończyło, by mogło zacząć się coś nowego!

2018-06-23

Uczniowie klasy 3f postanowili podzielić się z nami wspomnieniami z ostatnich dni w trzeciej klasie. Było naprawdę ciekawie! Poczytajcie.

Ostatnie dwa tygodnie roku szkolnego postanowiliÅ›my zaplanować tak, aby na dÅ‚ugo zapamiÄ™tać czas spÄ™dzony razem. Wspólnie z rodzicami i z naszÄ… paniÄ… IrminÄ… Inerowicz, w piÄ…tkowe popoÅ‚udnie, 8 czerwca, spotkaliÅ›my siÄ™ w Stadninie Ogierów, na zorganizowanym przez paniÄ… KarolinÄ™ RakowskÄ…-Ignasiak – mamÄ™ MikoÅ‚aja, pikniku z ogniskiem. ZwiedziliÅ›my stajnie i mieliÅ›my okazjÄ™ przyjrzeć siÄ™ z bliska hodowanym tam piÄ™knym koniom. W miejscu docelowym czekaÅ‚y na nas bryczki z koÅ„mi, które obwiozÅ‚y nas po najbliższej okolicy. MogliÅ›my też dosiąść konia! Niektórzy z nas po raz pierwszy w życiu doÅ›wiadczyli tej przyjemnoÅ›ci. ByÅ‚o super!!! ChÅ‚opcy z naszej klasy najbardziej jednak ze wszystkiego lubiÄ… kopać piÅ‚kÄ™. Tam byÅ‚y do tego idealne warunki. Kto zgÅ‚odniaÅ‚ – mógÅ‚ siÄ™ posilić smakoÅ‚ykami przywiezionymi przez rodziców. Bardzo smakowaÅ‚ nam wszystkim placek przygotowany przez paÅ„stwa KabaciÅ„skich. Potem rozpalono wielkie ognisko i wszyscy z zapaÅ‚em zabrali siÄ™ za smażenie pysznych kieÅ‚basek. Przygotowane wczeÅ›niej saÅ‚atki i inne dodatki sprawiÅ‚y, że mieliÅ›my prawdziwÄ… biesiadÄ™. PopoÅ‚udnie i wieczór spÄ™dzony wspólnie z naszymi rodzicami i paniÄ… zapamiÄ™tamy na dÅ‚ugo.

Do takich dni zaliczymy również wycieczkÄ™ do Torunia, która odbyÅ‚a siÄ™ niecaÅ‚y tydzieÅ„ później, w czwartek – 16 czerwca. W mieÅ›cie MikoÅ‚aja Kopernika czekaÅ‚a na nas wspaniaÅ‚a pogoda i wiele atrakcji. ByliÅ›my w Planetarium; zwiedziliÅ›my, z udziaÅ‚em pani przewodnik StarówkÄ™ Miasta i dowiedzieliÅ›my siÄ™ o wielu ciekawostkach zwiÄ…zanych z historiÄ… Torunia. ZafascynowaÅ‚y nas techniczne doÅ›wiadczenia i wspóÅ‚zawodnictwo w wykonaniu zadaÅ„ podczas wizyty w MÅ‚ynie Wiedzy oraz historia toruÅ„skich pierników, którÄ… poznaliÅ›my w Forcie IV. Tam też pozwolono nam wcielić siÄ™ w piekarzy i upiec prawdziwe toruÅ„skie pierniki, które zabraliÅ›my ze sobÄ… do Gniezna. No i jeszcze super atrakcja!!! Wizyta w MC Donald's! Wprawdzie byÅ‚ ogromny tÅ‚ok w tym miejscu, ale to nie zniechÄ™ciÅ‚o nas do zakupu posiÅ‚ku. Potem jeszcze kupno pamiÄ…tek z Torunia i mogliÅ›my wracać do domu. Wycieczka trwaÅ‚a wiele godzin, ale wracaliÅ›my bardzo zadowoleni … Później już tylko odliczaliÅ›my dni do zakoÅ„czenia roku szkolnego wiedzÄ…c, że to ostatnie chwile spÄ™dzone w klasie trzeciej i z naszÄ… paniÄ….

W dniu zakoÅ„czenia roku przyszliÅ›my do szkoÅ‚y w odÅ›wiÄ™tnych strojach razem z rodzicami, choć nie każdemu z rodziców pozwoliÅ‚a na to praca. Wszyscy otrzymaliÅ›my Å›wiadectwa z promocjÄ… do klasy czwartej. My dziÄ™kowaliÅ›my pani, a pani dziÄ™kowaÅ‚a nam i rodzicom za wspólnie spÄ™dzone lata i wtedy popÅ‚ynęły Å‚zy. ByÅ‚o nam wszystkim bardzo smutno, że musimy siÄ™ rozstać z paniÄ…. Wiemy jednak, że coÅ› musi siÄ™ skoÅ„czyć, by coÅ› nowego mogÅ‚o siÄ™ zacząć i my na to nowe bÄ™dziemy teraz przez wakacje niecierpliwie czekać!

Byli uczniowie klasy 3f z wychowawczyniÄ…