„Czerwony Kapturek” w prezencie

2017-06-07

Wiele radości sprawił naszym uczniom tegoroczny prezent na Dzień Dziecka. Było to wesołe i rozśpiewane przedstawienie znanej bajki „Czerwony Kapturek” w wykonaniu nauczycieli.

Pomysłodawczynią przedsięwzięcia była pani Joanna Basińska, która przygotowała scenariusz na podstawie bajki „Czerwony Kapturek” w wersji braci Grimm. W głównych rolach wystąpili: Czerwony Kapturek – pani Anita Gawron, Mama Czerwonego Kapturka – pani Joanna Basińska, Babcia Czerwonego Kapturka – pani Agnieszka Szymczak, Wilk – pan dyrektor Radosław Sobkowiak, Leśniczy – pan wicedyrektor Wiesław Zygmunt. Narratorem w pierwszym przedstawieniu była pani Blanka Szczepanowska, a w drugim – pani Karolina Parda. Poszczególne sceny uzupełniały piosenki ze słowami Jana Brzechwy ze zbioru „Bajki samograjki”, zaśpiewane przez chórek nauczycielek. Przedstawienie podobało się uczniom, co potwierdzały gromkie oklaski i wybuchy śmiechu. Na zakończenie pani Joanna Wesołowska w imieniu wszystkich pracowników szkoły złożyła dzieciom życzenia, po których wszyscy wykonawcy wykonali piosenkę „Wszystko się zmienia, gdy masz marzenia”.