Czy TÅ‚usty Czwartek to po angielsku Fat Thursday?

2018-02-10

Na tytułowe pytanie z pewnością znają odpowiedź uczestnicy konkursu języka angielskiego Gniezno - Humań 2018. Dwadzieścioro uczniów z klas siódmych uczestniczyło, 8 lutego, w zmaganiach konkursowych właśnie z tego języka.

Organizatorem PiÄ…tej MiÄ™dzynarodowej Olimpiady JÄ™zyka Angielskiego „Gniezno - HumaÅ„ 2018” jest SzkoÅ‚a Podstawowa nr 3  w Gnieźnie oraz dwie szkoÅ‚y biorÄ…ce udziaÅ‚ w tym projekcie: SzkoÅ‚a OgólnoksztaÅ‚cÄ…ca nr 14 i nr 7 w Humaniu na Ukrainie. Ponadto do wspóÅ‚pracy zaprosiliÅ›my także PaÅ„stwowy Uniwersytet Pedagogiczny im. PawÅ‚a Tyczyny w Humaniu, który reprezentowaÅ‚a pani prof. Oksana Zabolotna wraz z wykÅ‚adowcami oraz Instytut Kultury Europejskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Gnieźnie, który reprezentowaÅ‚a studentka komunikacji europejskiej Julia Asesorow. W skÅ‚ad komisji egzaminacyjnych weszli nauczyciele jÄ™zyka angielskiego z wyżej wymienionych szkóÅ‚ oraz niezależni obserwatorzy z wyżej wymienionych uczelni. Przed testem mieliÅ›my okazjÄ™ zobaczyć przez Skaypa rówieÅ›ników z jednej ze szkóÅ‚ w Humaniu. PrzesÅ‚ali pozdrowienia i przypomnieli nam, że ważniejsze jest wspólnie doÅ›wiadczenie ciekawej przygody, niż rywalizacja. Zadania testowe do pierwszego etapu zostaÅ‚y przygotowane przez p. prof. OksanÄ™ ZabolotnÄ…. Olimpiada miaÅ‚a charakter pisemnego testu, sprawdzajÄ…cego umiejÄ™tnoÅ›ci: rozumienia tekstu mówionego, rozumienia tekstu pisanego, znajomoÅ›ci struktur gramatycznych, sÅ‚ownictwa oraz umiejÄ™tność napisania krótkiego opowiadania. 56 uczestników, zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie przystÄ…piÅ‚o w tym samym czasie do etapu pisemnego. Po zmaganiach konkursowych na uczestników czekaÅ‚a sÅ‚odka niespodzianka.