Czytelnicy jak si─Ö patrzy!

2018-04-03

We wtorek, 27 marca, odby┼éo si─Ö uroczyste pasowanie na czytelnika uczni├│w klas pierwszych. Teraz ich zaszczytne cz┼éonkostwo w szkolnej bibliotece potwierdzaj─ů specjalne legitymacje.

Pierwszoklasi┼Ťci trafili do szkolnej biblioteki ju┼╝ wcze┼Ťniej, bo pierwsze ksi─ů┼╝ki wypo┼╝yczyli ju┼╝ w lutym, przed feriami, ale to w┼éa┼Ťnie teraz zostali oficjalni przyj─Öci w poczet czytelników. Uroczysto┼Ť─ç rozpocz─Ö┼éo przedstawienie pt. „Zaczarowana przygoda w bibliotece” w wykonaniu uczniów z klasy 6b i 6c. Po obejrzeniu przedstawienia by┼é czas na zgadywanki biblioteczne. Po wspólnej zabawie uczniowie klas pierwszych z┼éo┼╝yli uroczyste ┼Ťlubowanie. Uroczystego pasowania na czytelnika dokona┼éa pani wicedyrektor Agnieszka Szymczak. Ka┼╝dy ucze┼ä klasy I otrzyma┼é legitymacj─Ö cz┼éonka biblioteki, w której wypisane zosta┼éy pro┼Ťby ksi─ů┼╝ki oraz s┼éodki upominek. Ca┼é─ů imprez─Ö przygotowa┼éa pani Jadwiga Kierzenkowska, która podsumowa┼éa: – My┼Ťl─Ö, ┼╝e dzieci klas pierwszych zapami─Ötaj─ů ten dzie┼ä uroczystego przyj─Öcia w poczet czytelników biblioteki.