Czytelnicy jak siÄ™ patrzy!

2018-04-03

We wtorek, 27 marca, odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Teraz ich zaszczytne członkostwo w szkolnej bibliotece potwierdzają specjalne legitymacje.

PierwszoklasiÅ›ci trafili do szkolnej biblioteki już wczeÅ›niej, bo pierwsze książki wypożyczyli już w lutym, przed feriami, ale to wÅ‚aÅ›nie teraz zostali oficjalni przyjÄ™ci w poczet czytelników. Uroczystość rozpoczęło przedstawienie pt. „Zaczarowana przygoda w bibliotece” w wykonaniu uczniów z klasy 6b i 6c. Po obejrzeniu przedstawienia byÅ‚ czas na zgadywanki biblioteczne. Po wspólnej zabawie uczniowie klas pierwszych zÅ‚ożyli uroczyste Å›lubowanie. Uroczystego pasowania na czytelnika dokonaÅ‚a pani wicedyrektor Agnieszka Szymczak. Każdy uczeÅ„ klasy I otrzymaÅ‚ legitymacjÄ™ czÅ‚onka biblioteki, w której wypisane zostaÅ‚y proÅ›by książki oraz sÅ‚odki upominek. CaÅ‚Ä… imprezÄ™ przygotowaÅ‚a pani Jadwiga Kierzenkowska, która podsumowaÅ‚a: – MyÅ›lÄ™, że dzieci klas pierwszych zapamiÄ™tajÄ… ten dzieÅ„ uroczystego przyjÄ™cia w poczet czytelników biblioteki.