Dobry występ w Wieloboju Morskim

2018-05-28

W piątek, 25 maja, reprezentacja naszej szkoły po raz pierwszy wzięła udział w Wieloboju Morskim. Ten debiut zakończył się sporym sukcesem, bo nasi chłopcy zajęli w zawodach trzecie miejsce. Gratulujemy!

Wielobój Morski to zawody marynistyczne, podczas których zawodnicy biorÄ… udziaÅ‚ w takich konkurencjach, jak: sztafeta z odbijaczem, rzut rzutkÄ… ratowniczÄ…, rzut koÅ‚em ratunkowym do celu, przeciÄ…ganie liny, czy walka na bomie. ZwÅ‚aszcza te ostatnie przysporzyÅ‚y wiele emocji i dobrej zabawy, bo tak naprawdÄ™ wÅ‚aÅ›nie atmosfera i zdrowa rywalizacja byÅ‚y w tych zawodach najważniejsze. Do rywalizacji stanęły ekipy SP 1, SP 3, SP 5, SP 7 oraz SP 8. CaÅ‚y turniej z kompletem punktów zwyciężyli gospodarze, czyli SzkoÅ‚a Podstawowa nr 1. Nasi uczniowie podeszli do tych zawodów na peÅ‚nym luzie i po bardzo dobrym wystÄ™pie zdobyli tÄ™ samÄ… ilość punktów, co SzkoÅ‚a Podstawowa nr 8. Po przeanalizowaniu iloÅ›ci zwyciÄ™stw okazaÅ‚o siÄ™, że nadal mamy remis, i dopiero po zliczeniu iloÅ›ci drugich miejsc w poszczególnych konkurencjach okazaÅ‚o, że to wÅ‚aÅ›nie SP 8 maÅ‚ym punkcikiem zdobyÅ‚a 2 miejsce, a SP 3 miejsce trzecie. NaszÄ… szkoÅ‚Ä™ reprezentowali: MikoÅ‚aj Walkowiak, Szymon Król, Jan Berlik, MikoÅ‚aj Recki, Eryk Wegner, Bartosz Poremski, MiÅ‚osz Mizerka,Grzegorz Goździewski oraz Kacper StrzÄ™baÅ‚a, a opiekunem drużyny byÅ‚ pan Piotr Åšmigórski.