DROGI ÓSMOKLASISTO - informacje dotyczące naboru do szkół ponadpodstawowych

2020-06-17

Czerwiec to wyjątkowy okres dla uczniów ostatnich klas podstawówek. Warto sprawdzić, jak wygląda nabór do szkół ponadpodstawowych i jeszcze raz zapoznać się z pełną ofertą kształcenia

e-nabór + lista szkół: nabór

ważne informacje: ważne informacje

Ważne informacje, terminy, wnioski

Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej, wraz z dokumentami będzie można składać w dwóch etapach:

Od 15 do 22 czerwca br. będzie można składać wnioski do szkoły ponadpodstawowej dwujęzycznej, oddziału dwujęzycznego, oddziału międzynarodowego, oddziału przygotowania wojskowego w szkole ponadpodstawowej, oddziałów wymagających od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji, a także szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe w szkołach ponadpodstawowych.

Ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych

Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 12 sierpnia 2020 r.

Potwierdzenie woli przyjęcia do szkoły ponadpodstawowej

Od 13 do 18 sierpnia br. w szkole, do której kandydat został zakwalifikowany należy potwierdzić wolę przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego.