Dzieci poznają przyrodę i uczą się, jak o nią dbać

2022-11-06

Wiedza przyrodnicza kształtowana jest przez całe życie, ale edukacja przyrodnicza od najmłodszych lat. Dlatego też, w naszej szkole odbyło się wyjątkowe spotkanie edukacyjne uczniów z myśliwym Panem Maciejem Siepak.

Uczniowie klasy Ic i VIb bardzo serdecznie powitali myÅ›liwego, który przeprowadziÅ‚ prelekcjÄ™ i rozmowÄ™ na temat dbania o las i zwierzÄ™ta. Celem spotkania byÅ‚o zapoznanie dzieci z zasadami ochrony Å›rodowiska, przekazanie informacji na temat życia zwierzÄ…t, zadrzewiania Å‚owisk oraz sprzÄ…tania groźnych dla zwierzÄ…t Å›mieci. Uczniowie dowiedzieli siÄ™, że myÅ›liwy musi mieć przede wszystkim duszÄ™ - musi kochać i szanować przyrodÄ™ oraz rozumieć jej prawa. Uczniowie podziÄ™kowali gromkimi brawami za niezwykle pasjonujÄ…cÄ… lekcjÄ™ przyrody.

Organizacją spotkania zajęły się Pani Magdalena Małolepsza i Pani Beata Rewers-Krawczyk.