Dzień bardzo młodych naukowców

2017-06-06

Poniedziałek, 5 czerwca, był dniem młodych naukowców, w którym pierwszaki miały okazję wziąć udział w ciekawych zajęciach i zabawach. Do współpracy zaprosili wszystkich uczniów klas drugich i trzecich, którzy akurat w tych godzinach mieli lekcje.

Na poczÄ…tku dzieci dowiedziaÅ‚y siÄ™, w jakich warunkach wolno rozpalać ognisko, zapoznaÅ‚y siÄ™ z zasadami wzywania pierwszej pomocy, przypomniaÅ‚y numery telefonów alarmowych. NastÄ™pnym etapem byÅ‚o spotkanie z policjantem i nauka obrony przed agresywnym psem. Kolejny punkt to zwiedzanie strażackiego wozu, przymiarka stroju strażaka, nauka sztucznego oddychania i najprzyjemniejsza rzecz w tak upalny dzieÅ„: polewanie trawy strażackim wężem. W taki sposób dzieci przystÄ™pnie i ciekawie poznaÅ‚y pracÄ™ przedstawicieli kilku ważnych i niebezpiecznych zawodów. Ostatnim zadaniem naukowców byÅ‚o wykonanie kilku doÅ›wiadczeÅ„ pod czujnym okiem wychowawczyni oraz pani Katarzyny Michalak, nauczycielki przyrody, która razem z grupÄ… uczniów klasy 4b wprowadziÅ‚a wszystkich w Å›wiat wybuchajÄ…cych wulkanów, balonów pompowanych za pomocÄ… sody, octu i wody, oraz malowania kwiatów w mleku z dodatkiem barwników. CaÅ‚y dzieÅ„ minÄ…Å‚ pracowicie i wesoÅ‚o. – Wiedza wyniesiona z tych urozmaiconych zajęć pomoże dzieciom w różnych, nieoczekiwanych sytuacjach, zwÅ‚aszcza podczas wakacji ma nadziejÄ™ organizatorka tego przedsiÄ™wziÄ™cia, wychowawczyni klasy 1a Blanka Szczepanowska.