2021-10-13

Jest to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława II Augusta.

Podobnie jak w poprzednich latach, uczniowie i nauczyciele spotkali siÄ™ na uroczystej akademii. Tym razem w ramach pogÅ‚Ä™biania przyjaźni miÄ™dzynarodowej, w naszych szkolnych uroczystoÅ›ciach uczestniczyÅ‚a delegacja oÅ›wiatowa z Brna, a także wiceprezydent Miasta Gniezna Pan MichaÅ‚ PowaÅ‚owski. GoÅ›cie mieli okazjÄ™ obejrzeć wystÄ™p uczniów klasy 3c pod kierunkiem Pani Blanki Szczepanowskiej, a nastÄ™pnie zwiedzić szkolÄ™ oraz porozmawiać z nauczycielami i uczniami.

W ramach obchodu Dnia Edukacji Narodowej SamorzÄ…d Uczniowski wrÄ™czaÅ‚ nauczycielom oraz pracownikom szkoÅ‚y wÅ‚asnorÄ™cznie wykonane kartki z życzeniami, a także sÅ‚odki poczÄ™stunek. W czasie przerw sprzedawaÅ‚ kawaÅ‚ki ciast, wykonanych przez naszych uczniów, a zdobyte w ten sposób pieniÄ…dze trafiÄ… na rzecz Ingi SoszyÅ„skiej - 9-letniej mieszkanki Niechanowa, chorujÄ…cej na rzadkÄ… wadÄ™ serca.