Dzień inny niż zwykle

2017-10-16

W piątek, 13 października, obchodziliśmy w naszej szkole uroczyście Dzień Edukacji Narodowej. Jak co roku nie zabrakło życzeń, kwiatów, podziękowań i odwiedzin znakomitych gości.

DzieÅ„ oczywiÅ›cie byÅ‚ inny niż co dzieÅ„. Już od rana odÅ›wiÄ™tnie ubrani uczniowie, z kwiatami i laurkami w dÅ‚oniach cierpliwie czekali na swoich nauczycieli. Nie szczÄ™dzili im miÅ‚ych sÅ‚ów, częściej niż zwykle używali „dziÄ™kujÄ™” i „proszÄ™”, a gdzieniegdzie byÅ‚o sÅ‚ychać także „przepraszam”. Å»yczenia odbierali nie tylko nauczyciele, ale też pracownicy administracyjni szkoÅ‚y, bo DzieÅ„ Edukacji Narodowej to także ich Å›wiÄ™to. Tuż przed poÅ‚udniem caÅ‚a spoÅ‚eczność naszej szkoÅ‚y spotkaÅ‚a siÄ™ w holu na uroczystej akademii. Spotkanie rozpoczęło odÅ›piewanie hymnu paÅ„stwowego w obecnoÅ›ci sztandaru szkoÅ‚y. ChwilÄ™ później gÅ‚os zabraÅ‚ pan dyrektor RadosÅ‚aw Sobkowiak oraz goÅ›cie specjalni, delegacja paÅ„ z zaprzyjaźnionego Umania na Ukrainie. Hymn szkoÅ‚y zakoÅ„czyÅ‚ część oficjalnÄ… uroczystoÅ›ci, którÄ… prowadziÅ‚a pani Beata Rewers-Krawczyk. NastÄ™pnie wystÄ…pili uczniowie klasy 7a, którzy pod kierunkiem swojej wychowawczyni, pani Karoliny Pardy przygotowali bardzo interesujÄ…cy, dowcipny program artystyczny, który uzupeÅ‚niÅ‚y piosenki w wykonaniu chórku szkolnego, prowadzonego przez paniÄ… AnnÄ™ KaźmierskÄ…. O piÄ™kne dekoracje szkolnego holu zadbaÅ‚a jak zwykle nauczycielka plastyki, pani Magdalena BÅ‚aszkiewicz.