Ekologiczne warsztaty, a po nich konkurs

2017-10-12

W dniach 11 i 12 października na trenie naszej szkoły odbyły się warsztaty pod hasłem „Od niskiej emisji do wysokiej świadomości”, w których uczestniczyli uczniowie klas IV-VII.

Warsztaty, które zorganizowały panie Katarzyna Michalak i Alicja Kolasińska, przeprowadziła pani Anna Tritt, związana z Wydziałem Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Gnieźnie. Celem warsztatów było podniesienie świadomości ekologicznej dzieci poprzez promowanie pozytywnych zachowań w zakresie ochrony powietrza naszego miasta. Dzieci dowiedziały się co to jest smog, jak się tworzy i jak wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. W ramach kontynuacji działań ekologicznych w naszej szkole uczniowie wzięli udział w pierwszej edycji konkursu „Bądź EKO – działaj EKO”. Dzieci wykonały bardzo pomysłowe prace plastyczne w formie plakatu o treści „Walka ze smogiem”. Wszystkie prace zostaną przekazane do Poznania i ocenione przez organizatora konkursu, Departament Edukacji i Nauki Województwa Wielkopolskiego. Najlepsze prace zostaną nagrodzone pod koniec listopada.