Energia kobiet

2018-04-27

W czwartek, 26 kwietnia, w auli GSW Milenium z okazji 100. rocznicy przyznania Polkom praw wyborczych odbyło się spotkanie „Energia kobiet”, które przygotowała Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium, Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Gnieźnie oraz Szkoła Podstawowa nr 6.

Do udziału w spotkaniu zaproszono uczennice klas 7 szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowały dziewczyny z klasy 7d: Agata Bartkowiak, Anna Chojnacka, Julia Kaniewska i Adrianna Zalas. W programie spotkania znalazła się między innymi prelekcja na temat „Walka kobiet. Historia, która trwa” –, którą wygłosili Kamila Kasprzak i Paweł Bartkowiak, dyskusja panelowa z udziałem m.in. Karoliny Koszeli sportowca, strongwoman i trenera personalnego oraz warsztaty z samoobrony poprowadzone przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie. Dziewczęta chętnie zadawały pytania gościom, ale największym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty samoobrony.