Europejski Dzień Języków Obcych w "Trójce".

2021-09-27

W dniu 27 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych.

Z tej okazji chętni uczniowie z klas 1-3 stworzyli piękne flagi państw, które ozdobiły nasz hol. Wśród uzdolnionych plastycznie uczniów I miejsce zajęła praca Igora Furtaka z klasy 1C, II miejsce - Alicji Nowakowskiej z klasy 1c, a III miejsce - Zofii Frankowskiej z klasy 1c. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością. Z kolei uczniowie z klas 4-8 wykazać się mogli nie tylko zdolnościami plastycznymi, a także znajomością kultury europejskiej. Uczniowie za pomocą dowolnej techniki stworzyli wspaniałe prace przedstawiające budynki z krajów, których językiem ojczystym jest język angielski lub język niemiecki. Otrzymaliśmy ogromną ilość prac i werdykt był naprawdę trudny, ale ostatecznie: I miejsce zajęła praca Eryka Brewki z klasy 5a, następnie Kornelii Szczudło, uczennicy klasy 5b. Trzecie miejsce przypadło Maksymilianowi Budzyńskiemu z klasy 5b. Wyróżnione zostały dodatkowo trzy prace: Jana Skupina (7d), Igora Łozowskiego (8a) oraz Dawida Kolskiego (7a). Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Nad konkursem pieczę objęli nauczyciele języków obcych. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!