Fascynująca Noc Naukowców w Poznaniu

2018-10-01

W piątek, 28 września, uczniowie naszej szkoły wybrali się na Noc Naukowców do kampusu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Podczas tegorocznego wydarzenia uczniowie klas VIII wraz z organizatorami wycieczki: paniÄ… AgnieszkÄ… KamiÅ„skÄ…, paniÄ… MaÅ‚gorzatÄ… FrÄ…tczak oraz paniÄ… KatarzynÄ… Michalak, wziÄ™li udziaÅ‚ w różnorodnych formach aktywnoÅ›ci naukowej. Uczestnicy mieli możliwość zajrzeć w zakamarki zamkniÄ™tych na co dzieÅ„ laboratoriów oraz wykazać siÄ™ wiedzÄ… w trakcie wielu odbywajÄ…cych siÄ™ konkursów oraz pokazów. Zaprezentowana wystawa na stoisku egzotycznych pajÄ…ków, owadów, pÅ‚azów oraz gadów na Wydziale Biologii, zrobiÅ‚a ogromne wrażenie, jak również Å›wietlisty pokaz doÅ›wiadczeÅ„ chemicznych na Wydziale Chemii. Uczestnicy poznaÅ„skiej Nocy Naukowców odwiedzili także WydziaÅ‚ Matematyki i Informatyki, na którym wysÅ‚uchali interesujÄ…cego wykÅ‚adu pt. „Kilobajty, laptopy i podróż w chmurÄ™. Krótka i ciekawa historia IT”, natomiast na Wydziale Historycznym zainteresowaÅ‚ ich wykÅ‚ad pt. „Hieroglify egipskie”.

DziÄ™ki Nocy Naukowców, każdy miaÅ‚ okazjÄ™ przekonać siÄ™, że nauka nie musi być nudna i że każdy, choć na jednÄ… noc, może zostać naukowcem.