Ferie zimowe 2022

2022-01-26

Ferie zimowe to czas na zabawę, spotkanie z rodziną, odpoczynek długo wyczekiwany zarówno przez dorosłych ale przede wszystkim dzieci.

W dniach 17-21 stycznia 2022r. w wypoczynku zimowym uczestniczyÅ‚o 30 uczniów, którzy pod opiekÄ… p. Anity Gawor, p. Magdaleny MaÅ‚olepszej oraz kierownik p. W. SzymaÅ„skiej braÅ‚o udziaÅ‚ w zabawach i grach sportowych, zajÄ™ciach edukacyjnych i wycieczkach na terenie Gniezna. W czasie tych piÄ™ciu dni uczestnicy rozwijali swoje zainteresowania, nabywali nowe umiejÄ™tnoÅ›ci oraz integrowali siÄ™ w grupach. Nie zabrakÅ‚o zajęć ruchowych z chustÄ… Klanza, balonami i muzykÄ…. Dzieci miaÅ‚y okazjÄ™ wybrać siÄ™ do kina Helios, gdzie oglÄ…dali przedpremierowy pokaz bajki pt. "Sing 2". GoÅ›cili w Bibliotece Pedagogicznej w Gnieźnie, gdzie uczestniczyli w teatrze Kamishibai oraz odkrywali w sobie umiejÄ™tnoÅ›ci detektywistyczne. Uczestniczyli w zajÄ™ciach z NowoczesnÄ… TechnologiÄ… przeprowadzonych przez StolicÄ™ eXperymentu, podczas, których ukÅ‚adali konstrukcje z Lego, które nastÄ™pnie programowali i ożywiali, a także przenosili siÄ™ do virtualnej rzeczywistoÅ›ci przy pomocy Gogli VR. Urozmaiceniem byÅ‚y również zajÄ™cia z rytmiki oraz taÅ„ca, a dla miÅ‚oÅ›ników plastyki ćwiczenia z tworzenia dÅ‚ugopisami 3D oraz prace przestrzenne.

Połowa ferii spędzona w szkolę na pewno nie była nudna!