Festyn Rodzinny

2017-06-21

W poniedziałek, 19 czerwca, odbył się w naszej szkole Festyn Rodzinny zorganizowany przez świetlicę szkolną dla uczniów klas I-III, ich rodziców, rodzeństwa i dziadków. Gości i uczniów wraz z wychowawcami powitała pani Grażyna Paulus – kierownik świetlicy.

Na festynie zaprezentowali siÄ™ laureaci I Festiwalu Piosenki i TaÅ„ca: Emila GruchaÅ‚a z klasy 6a, Jakub Grajek z klasy 2f, Szymon Stachowiak z klasy 2d oraz uczniowie z klas: 1a, 2c, 2d i 2f. Dużym powodzeniem cieszyÅ‚ siÄ™ tzw. „wolny mikrofon”, gdzie chÄ™tne dzieci mogÅ‚y zaÅ›piewać wybrany przez siebie utwór. NajwiÄ™kszym zainteresowaniem dzieci cieszyÅ‚ siÄ™ korowód przy muzyce poprowadzony przez paniÄ… KatarzynÄ™ Stachowiak, wychowawcÄ™ Å›wietlicy. WspóÅ‚organizatorki pani Jadwiga Dudek i pani MaÅ‚gorzata Strzelecka przygotowaÅ‚y zestaw zabaw ruchowych dla dzieci i rodziców. Uczniowie klasy pierwszej z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w „zabawie z balonami”, drugoklasiÅ›ci wykonali pierwszy w życiu klasowy „slalom z makaronem” przy muzyce, a trzecioklasiÅ›ci dzielnie ćwiczyli, przy wsparciu rodziców i wychowawcy, w wykonaniu „zrazów zawijanych” i celnych rzutów „na patelniÄ™” – czyli do wnÄ™trza koÅ‚a ograniczonego obrÄ™czÄ…. Panie kucharki ugotowaÅ‚y dla goÅ›ci, uczniów i organizatorów pysznÄ… grochówkÄ™ oraz kompocik truskawkowy, ponieważ tego popoÅ‚udnia mieliÅ›my fantastycznÄ… letniÄ… pogodÄ™. ByÅ‚ również sÅ‚odki poczÄ™stunek – ciasteczka, cukierki i lizaki. Rodzice otrzymali od swoich pociech papierowe kwiatki z „ogródka rodzinnego”, na których mogli odczytać myÅ›li i sentencje o rodzinie i wychowaniu. Z okazji zbliżajÄ…cego siÄ™ Dnia Ojca tatusiowie otrzymali do poczytania wybór „Niezapominajek o ojcostwie”. Organizatorzy już teraz zapraszajÄ… za rok na kolejny festyn.