Festyn Rodzinny

2017-06-21

W poniedzia┼éek, 19 czerwca, odby┼é si─Ö w naszej szkole Festyn Rodzinny zorganizowany przez ┼Ťwietlic─Ö szkoln─ů dla uczni├│w klas I-III, ich rodzic├│w, rodze┼ästwa i dziadk├│w. Go┼Ťci i uczni├│w wraz z wychowawcami powita┼éa pani Gra┼╝yna Paulus ÔÇô kierownik ┼Ťwietlicy.

Na festynie zaprezentowali si─Ö laureaci I Festiwalu Piosenki i Ta┼äca: Emila Grucha┼éa z klasy 6a, Jakub Grajek z klasy 2f, Szymon Stachowiak z klasy 2d oraz uczniowie z klas: 1a, 2c, 2d i 2f. Du┼╝ym powodzeniem cieszy┼é si─Ö tzw. „wolny mikrofon”, gdzie ch─Ötne dzieci mog┼éy za┼Ťpiewa─ç wybrany przez siebie utwór. Najwi─Ökszym zainteresowaniem dzieci cieszy┼é si─Ö korowód przy muzyce poprowadzony przez pani─ů Katarzyn─Ö Stachowiak, wychowawc─Ö ┼Ťwietlicy. Wspó┼éorganizatorki pani Jadwiga Dudek i pani Ma┼égorzata Strzelecka przygotowa┼éy zestaw zabaw ruchowych dla dzieci i rodziców. Uczniowie klasy pierwszej z du┼╝ym zaanga┼╝owaniem uczestniczyli w „zabawie z balonami”, drugoklasi┼Ťci wykonali pierwszy w ┼╝yciu klasowy „slalom z makaronem” przy muzyce, a trzecioklasi┼Ťci dzielnie ─çwiczyli, przy wsparciu rodziców i wychowawcy, w wykonaniu „zrazów zawijanych” i celnych rzutów „na patelni─Ö” – czyli do wn─Ötrza ko┼éa ograniczonego obr─Öcz─ů. Panie kucharki ugotowa┼éy dla go┼Ťci, uczniów i organizatorów pyszn─ů grochówk─Ö oraz kompocik truskawkowy, poniewa┼╝ tego popo┼éudnia mieli┼Ťmy fantastyczn─ů letni─ů pogod─Ö. By┼é równie┼╝ s┼éodki pocz─Östunek – ciasteczka, cukierki i lizaki. Rodzice otrzymali od swoich pociech papierowe kwiatki z „ogródka rodzinnego”, na których mogli odczyta─ç my┼Ťli i sentencje o rodzinie i wychowaniu. Z okazji zbli┼╝aj─ůcego si─Ö Dnia Ojca tatusiowie otrzymali do poczytania wybór „Niezapominajek o ojcostwie”. Organizatorzy ju┼╝ teraz zapraszaj─ů za rok na kolejny festyn.