Festyn w nagrodę za wyniki w sporcie

2017-06-05

Fundacja Renaty Mataczyńskiej i Izabeli Ewy Kwiatkowskiej „Światełko w Tunelu” już po raz osiemnasty zorganizowała festyn integracyjny „Dzieci - Dzieciom”. Nasza szkoła brała w nim udział już po raz ósmy.

Impreza odbyła się 2 czerwca na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Reprezentantami „trójki” była grupa 17 sportowców z klas 4-6 pod opieką nauczycielek wychowania fizycznego: pani Karoliny Gruberskiej i pani Małgorzaty Jandy. Udział w festynie był nagrodą dla uczniów za wspaniałe wyniki w sporcie w roku szkolnym 2016/17. Wspólne gry, zabawy dydaktyczne, sport i rekreacja ruchowa – zintegrowała jak co roku dzieci niepełnosprawne z dziećmi zdrowymi, tak aby uwierzyły we własne możliwości, poznały kolegów, koleżanki z innych szkół, a towarzysząca temu radość wzbogaciła ich proces nauczania. W ten sposób dzieci nie tylko spełniają swoje marzenia, ale odzyskują godność i wiarę we własne siły, pokonują barierę codziennego strachu. Oficjalne otwarcie nastąpiło z udziałem szkolnego pocztu sztandarowego oraz przy udziale gości i sponsorów. Profesjonalizm zawodów sportowych zapewniali pracownicy i studenci AWF Poznań. Dzięki dobrej współpracy z Komendą Wojewódzką i Miejską Policji w Poznaniu odbyły się też: szkolenie z udzielania pierwszej pomocy oraz program edukacyjny dla dzieci i nauczycieli, prowadzony przez policjantów z Wydziału Prewencji. Udział w tym festynie to wspaniała zabawa sportowa, ale także integracja ze środowiskiem szkół z całego województwa wielkopolskiego.