Finał konkursów papieskich

2022-10-21

Esej, komiks, mail do koleżanki/kolegi - to niektóre z kategorii tegorocznych konkursów papieskich zorganizowanych przez Wydział Katechetyczny i gnieźnieńską Szkołę Podstawową nr 2 z okazji XII Dnia Papieskiego.

Nagrody i wyróżnienia wrÄ™czono 20 października podczas gali z udziaÅ‚em laureatów i finalistów w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie.

NajmÅ‚odsi z klas I-II mieli w dowolnej formie zilustrować myÅ›l "Prawda drogÄ… do nieba". Ich starszym koleżankom i kolegom z klas IV - VI zaproponowano stworzenie komiksu w oparciu o odważne stwierdzenie: "Jestem czÅ‚owiekiem sumienia to znaczy po imieniu nazywam dobro i zÅ‚o". Najstarsi zaÅ› z klas VII - VIII mieli za zadanie napisać list lub mail do rówieÅ›nika uzasadniajÄ…cy przekonanie, że "Warto żyć w prawdzie".

Z rąk pana prezydenta miasta Gniezna Tomasza Budasza nagrodę za zajęcie II miejsca w konkursie międzyszkolnym otrzymał Michał Majewski, uczeń kl. 8e.

SpoÅ›ród uczniów, którzy przygotowali  prace konkursowe  na XXII DzieÅ„ Papieski, jury w skÅ‚adzie k. Adrian Brudniak CSMA, pani Jadwiga Kierzenkowska praz pani Agnieszka Nowakowska wyÅ‚onili zwyciÄ™zców konkursów szkolnych.

I miejsce Maja Paterka, kl. 2a

II miejsce Jan Kwaśnik kl. 2a