Gniezno jako Stolica eXperymentu

2021-10-24

W piątek 22 października delegacja naszej szkoły w składzie: pan dyrektor Radosław Sobkowiak, pani Magdalena Małolepsza oraz pan Sebastian Kania, uczestniczyła w uroczystości podpisania i wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę Stolicy eXperymentu.

Na uroczystoÅ›ci zjawili siÄ™ wszyscy, którym edukacja dzieci i mÅ‚odzieży jest bliska. Przedstawiciele WÅ‚adz Miasta i powiatu wmurowali przy użyciu pamiÄ…tkowej kielni Akt Erekcyjny z reprezentantem Fundacji Velux.

Stolica eXperymentu to miejsce gdzie z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii, będzie można doświadczać i uczyć się. Centrum powstaje w nowym budynku przy ulicy Słowackiego 45/47. Będzie ono służyło nie tylko młodym ludziom z Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego ale także z całej Polski. W swojej ofercie przewiduje laboratoria: VR, AM, MR; programowania; robotyki i automatyki; fizyczne; chemiczne i kształtu.

Mamy zaszczyt poinformować, że dwóch pedagogów z naszej szkoÅ‚y: pani Magdalena MaÅ‚olepsza oraz pan Sebastian Kania, zostali zaproszeni do aktywnego tworzenia Stolicy eXperymentu i majÄ… peÅ‚nić rolÄ™ m.in. animatorów.