I miejsce w badmintonie!

2017-10-26

W środę, 25 listopada, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 8 w Gnieźnie odbyły się Mistrzostwa Miasta Gniezna oraz Mistrzostwa Powiatu w Badmintonie Drużynowym Dziewcząt. Reprezentacja naszej szkoły zajęła I miejsce. Gratulujemy!

Do rozgrywek przystÄ…piÅ‚y gnieźnieÅ„skie szkoÅ‚y podstawowe: SP nr 3, SP nr 6 i SP nr 8. Zawody rozgrywane byÅ‚y systemem ,,każdy z każdym” (każdy set do 15 pkt). Po zaciÄ™tej rywalizacji dziewczynki z naszej szkoÅ‚y, w piÄ™knym stylu wywalczyÅ‚y I miejsce. II miejsce zajęła SP nr 8, III miejsce SP nr 6. SzkoÅ‚Ä™ PodstawowÄ… nr 3 reprezentowaÅ‚y: Kinga Pietrzak z klasy 5c oraz Marta Tomczak z klasy 6c. W tym samym dniu odbyÅ‚y siÄ™ również Mistrzostwa Powiatu, w których również zwyciężyÅ‚a nasza szkoÅ‚a. Dziewczynki w skÅ‚adzie: Julia Grzybowska (klasa 6c), Marta Tomczak (6c) i Kinga Pietrzak (5c) bÄ™dÄ… reprezentowaÅ‚y powiat gnieźnieÅ„ski w Finale Rejonu PoznaÅ„ Teren Wschód w ramach Igrzysk Dzieci. SP nr 3 wzięła również udziaÅ‚ w ,,Igrzyskach MÅ‚odzieży”, w których rywalizowaÅ‚y dziewczÄ™ta z klas 7 oraz 2 i 3 gimnazjum. Nasza drużyna, jako najmÅ‚odsza z caÅ‚ego turnieju, w skÅ‚adzie: Julia Grzybowska (klasa 6c) i Weronika Hajny (klasa 6b) zajęła IV miejsce.

Opiekunem naszej drużyny byÅ‚a nauczycielka wychowania fizycznego, pani Karolina Gruberska. Zawodniczki otrzymaÅ‚y pamiÄ…tkowe medale, dyplomy i puchary, które wrÄ™czyÅ‚ pan Marek MachiÅ„ski, dyrektor SzkoÅ‚y Podstawowej nr 8 w Gnieźnie oraz pan Marek Szczepanowski, inspektor ds Sportu UM w Gnieźnie.