I Szkolny Festiwal Piosenki i Tańca

2017-06-14

We wtorek, 13 czerwca, w holu naszej szko┼éy odby┼é si─Ö I Szkolny Festiwal Piosenki i Ta┼äca. Impreza, kt├│rej organizatorem by┼éa ┼Ťwietlica szkolna, odby┼éa si─Ö pod patronatem pana dyrektora Rados┼éawa Sobkowiaka.

– Celem festiwalu by┼éo propagowanie kultury muzycznej, tanecznej oraz rozwijanie talentów estradowych w┼Ťród dzieci oraz kszta┼étowanie umiej─Ötno┼Ťci wspó┼ézawodnictwa – mówi pani Katarzyna Stachowiak, wychowawczyni ┼Ťwietlicy, koordynatorka festiwalu. Festiwal odbywa┼é si─Ö w trzech kategoriach: piosenka twórcza, odtwórcza oraz w kategorii taniec. Najwi─Öcej uczestników zg┼éosi┼éo si─Ö w kategorii piosenka twórcza, w której to pierwsze miejsce zaj─Ö┼éa Emilia Grucha┼éa z kl. 6a z piosenk─ů angloj─Özyczn─ů Shawna Mendesa „Treat You Better”. W kategorii ┼Ťpiew odtwórczy pierwsze miejsce zaj─Ö┼éa uczennica kl. 2e Matylda Ma┼éecka, która za┼Ťpiewa┼éa piosenk─Ö z bajki „Miraculous: biedronka i czarny kot”. W kategorii taniec wygra┼é duet ch┼éopi─Öcy: Szymon Stachowiak z kl. 2d i Jakub Grajek z kl. 2f, którzy wykonali uk┼éad do piosenki Alvaro Soler „Sofia”. Wszystkie wykonane prezentacje oceniane by┼éy przez jury w sk┼éadzie: pan dyrektor Rados┼éaw Sobkowiak (przewodnicz─ůcy), pani Gra┼╝yna Paulus, kierowniczka ┼Ťwietlicy, pani Violetta Pawlik-Andrzejewska oraz przedstawiciel spo┼éeczno┼Ťci uczniowskiej. Festiwal odby┼é si─Ö w przyjaznej atmosferze zdrowego wspó┼ézawodnictwa, a wszystkie wykonania spotka┼éy si─Ö z ogromnym aplauzem ze strony publiczno┼Ťci. – W┼Ťród uczniów naszej szko┼éy jest wiele talentów. Odkrywajmy je! – powiedzia┼éa na koniec imprezy pani Gra┼╝yna Paulus. Zapraszamy za rok na II edycj─Ö tego festiwalu!