I Szkolny Festiwal Piosenki i Tańca

2017-06-14

We wtorek, 13 czerwca, w holu naszej szkoły odbył się I Szkolny Festiwal Piosenki i Tańca. Impreza, której organizatorem była świetlica szkolna, odbyła się pod patronatem pana dyrektora Radosława Sobkowiaka.

– Celem festiwalu byÅ‚o propagowanie kultury muzycznej, tanecznej oraz rozwijanie talentów estradowych wÅ›ród dzieci oraz ksztaÅ‚towanie umiejÄ™tnoÅ›ci wspóÅ‚zawodnictwa – mówi pani Katarzyna Stachowiak, wychowawczyni Å›wietlicy, koordynatorka festiwalu. Festiwal odbywaÅ‚ siÄ™ w trzech kategoriach: piosenka twórcza, odtwórcza oraz w kategorii taniec. NajwiÄ™cej uczestników zgÅ‚osiÅ‚o siÄ™ w kategorii piosenka twórcza, w której to pierwsze miejsce zajęła Emilia GruchaÅ‚a z kl. 6a z piosenkÄ… anglojÄ™zycznÄ… Shawna Mendesa „Treat You Better”. W kategorii Å›piew odtwórczy pierwsze miejsce zajęła uczennica kl. 2e Matylda MaÅ‚ecka, która zaÅ›piewaÅ‚a piosenkÄ™ z bajki „Miraculous: biedronka i czarny kot”. W kategorii taniec wygraÅ‚ duet chÅ‚opiÄ™cy: Szymon Stachowiak z kl. 2d i Jakub Grajek z kl. 2f, którzy wykonali ukÅ‚ad do piosenki Alvaro Soler „Sofia”. Wszystkie wykonane prezentacje oceniane byÅ‚y przez jury w skÅ‚adzie: pan dyrektor RadosÅ‚aw Sobkowiak (przewodniczÄ…cy), pani Grażyna Paulus, kierowniczka Å›wietlicy, pani Violetta Pawlik-Andrzejewska oraz przedstawiciel spoÅ‚ecznoÅ›ci uczniowskiej. Festiwal odbyÅ‚ siÄ™ w przyjaznej atmosferze zdrowego wspóÅ‚zawodnictwa, a wszystkie wykonania spotkaÅ‚y siÄ™ z ogromnym aplauzem ze strony publicznoÅ›ci. – WÅ›ród uczniów naszej szkoÅ‚y jest wiele talentów. Odkrywajmy je! – powiedziaÅ‚a na koniec imprezy pani Grażyna Paulus. Zapraszamy za rok na II edycjÄ™ tego festiwalu!