IX Międzynarodowa Olimpiada Języka Angielskiego

2022-02-19

Dnia 15.02.2022r. nasza szkoła wraz z prof. dr hab. Oksaną Zabolotną, Prezes Ukraińskiego Stowarzyszenia Badań Edukacyjnych zorganizowała IX Międzynarodową Olimpiadę Języka Angielskiego.

Brali w niej udziaÅ‚ nie tylko nasi podopieczni ale również uczniowie ze szkóÅ‚ partnerskich z Czech, Ukrainy oraz Rumunii. Patronat nad tym wydarzeniem objÄ™li:

WÅ›ród zaproszonych goÅ›ci byÅ‚ ZastÄ™pca Prezydenta Gniezna pan MichaÅ‚ PowaÅ‚owski oraz pani Anna Markiewicz, dyrektor Departamentu WspóÅ‚pracy Zagranicznej Wielkopolskiego UrzÄ™du MarszaÅ‚kowskiego.

Spotkanie podzielone byÅ‚o na 3 etapy. Uczniowie rywalizowali w zadaniach z wykorzystaniem popularnej platformy Wordwall. LiczyÅ‚a siÄ™ nie tylko wiedza ale również szybkość udzielania odpowiedzi. Poza rywalizacjÄ… jÄ™zykowÄ…, uczniowie mogli dowiedzieć siÄ™ wiÄ™cej na temat krajów biorÄ…cych udziaÅ‚ w Olimpiadzie, jak również mieli niezwykÅ‚Ä… okazjÄ™ porozmawiać ze sobÄ… online. Uczestnicy jak i zaproszeni goÅ›cie podkreÅ›lali, że w tym jÄ™zykowym starciu najważniejsza jest zabawa i nowe doÅ›wiadczenie, które z pewnoÅ›ciÄ… zaowocuje w przyszÅ‚oÅ›ci. Olimpiada udowodniÅ‚a, że jÄ™zyk angielski zmniejsza odlegÅ‚ość i Å‚Ä…czy ludzi poszerzajÄ…c nowe horyzonty. Już nie możemy doczekać siÄ™ X edycji !