Japoński, papierowy teatr

2017-12-05

W dniach 24 listopada i 1 grudnia gościliśmy w naszej bibliotece teatrzyk kamishibai, działający przy gnieźnieńskim Centrum Aktywizacji Zawodowej – LARGO.

Na baśń pt. „Rajski ogród” zaproszona zostaÅ‚a klasa 3a, a na legendÄ™ „O księżniczce zaklÄ™tej w zamku gnieźnieÅ„skim” klasy 4a, 4d, 4e. Kamishibai to teatr ilustracji, dosÅ‚ownie: papierowy teatr. Jest to tradycyjna japoÅ„ska sztuka opowiadania historii za pomocÄ… ilustracji wykonanych na kartonowych planszach, wsuwanych do maÅ‚ej, pÅ‚askiej, drewnianej, otwartej częściowo skrzynki, peÅ‚niÄ…cej rolÄ™ sceny. Po wysÅ‚uchaniu baÅ›ni dzieci braÅ‚y udziaÅ‚ w warsztatach. Klasa trzecia wykonywaÅ‚a motyle z orgiami, a klasy czwarte kolorowaÅ‚y wieże zamku. – Grupa z Largo bÄ™dzie jeszcze w bibliotece szkolnej goÅ›cić 8 grudnia i mam nadziejÄ™, że pozostaÅ‚e klasy trzecie również obejrzÄ… „Baśń o rajskim ogrodzie” - mówi pani Jadwiga Kierzenkowska, organizatorka teatralnego spotkania.