Japoński, papierowy teatr

2017-12-05

W dniach 24 listopada i 1 grudnia gościliśmy w naszej bibliotece teatrzyk kamishibai, działający przy gnieźnieńskim Centrum Aktywizacji Zawodowej – LARGO.

Na baśń pt. „Rajski ogród” zaproszona została klasa 3a, a na legendę „O księżniczce zaklętej w zamku gnieźnieńskim” klasy 4a, 4d, 4e. Kamishibai to teatr ilustracji, dosłownie: papierowy teatr. Jest to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji wykonanych na kartonowych planszach, wsuwanych do małej, płaskiej, drewnianej, otwartej częściowo skrzynki, pełniącej rolę sceny. Po wysłuchaniu baśni dzieci brały udział w warsztatach. Klasa trzecia wykonywała motyle z orgiami, a klasy czwarte kolorowały wieże zamku. – Grupa z Largo będzie jeszcze w bibliotece szkolnej gościć 8 grudnia i mam nadzieję, że pozostałe klasy trzecie również obejrzą „Baśń o rajskim ogrodzie” - mówi pani Jadwiga Kierzenkowska, organizatorka teatralnego spotkania.