Jesień w świetlicy

2019-11-27

W listopadzie mieliśmy okazję przywitać w społeczności świetlicowej uczniów klas pierwszych 1b i 1c podczas warsztatów plastycznych.

Pani JesieÅ„ ukryÅ‚a siÄ™ w pożóÅ‚kÅ‚ych liÅ›ciach, kasztanach i żoÅ‚Ä™dziach, leżących na trawie, w czerwonych koralach jarzÄ™biny i pachnÄ…cych grzybach. W listopadzie p. Magdalena MaÅ‚olepsza wykorzystaÅ‚a te dary jesieni do przeprowadzenia warsztatów plastycznych dla uczniów klas 1b oraz 1c wraz z wychowawcami p.M.GórnÄ… i p.B.SzczepanowskÄ….

Podczas warsztatów dzieci odpowiadaÅ‚y na zagadki nawiÄ…zujÄ…ce do tematyki jesiennej, a także tworzyÅ‚y rozmaite prace w rytm "Deszczowej piosenki". Pierwsza praca polegaÅ‚a na wykorzystaniu kalki kreÅ›larskiej, z której dzieci tworzyÅ‚y parasole w deszczowej aranżacji. W drugiej pracy uczniowie przedstawiali swój autoportret z parasolem w rÄ™ku podczas ulewy. Z ogromnÄ… radoÅ›ciÄ… dzieci tworzyÅ‚y również trzecia praca byÅ‚a kolażem krajobrazu podczas jesiennej przejażdżki rowerowej.

Warsztaty wszystkim się podobały, a pierwszaki z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia.