Jesteśmy laureatem konkursu Wielkopolska Szkoła Roku

2017-09-29

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego ogłosił kolejną II edycję konkursu o tytuł Wielkopolska Szkoła Roku oraz Wielkopolski Nauczyciel Roku.

Celem konkursu o tytuł „Wielkopolska Szkoła Roku” i „Wielkopolski Nauczyciel Roku” jest wyróżnienie wielkopolskich przedszkoli oraz szkół, kształtujących wśród uczniów poczucie własnej tożsamości i postaw patriotycznych z jednoczesnym modelowaniem wzorca nowoczesnego Wielkopolanina. Nagradza też nauczycieli, którzy w swojej pracy: kierują się entuzjazmem i pasją; rozwijają w dzieciach i młodzieży poczucie odpowiedzialności, miłości ojczyzny oraz poszanowanie dla polskiego dziedzictwa kulturowego; pielęgnują patriotyzm regionalny; wspierają rozwój talentów i zainteresowań; cieszą się autorytetem oraz posiadają szczególne osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze. Do wszystkich wyróżnionych i nagrodzonych trafiła statuetka, przedstawiająca dłoń, owiniętą laurem, trzymającą diament – symbol ucznia, który jest w rękach nauczyciela. Nauczyciele i szkoły otrzymały też nagrody finansowe. Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień laureatom nastąpiła w dniu 27 września 2017 r. podczas uroczystej gali w Teatrze Wielkim w Poznaniu.