Jesteśmy laureatem konkursu Wielkopolska Szkoła Roku

2017-09-29

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego ogłosił kolejną II edycję konkursu o tytuł Wielkopolska Szkoła Roku oraz Wielkopolski Nauczyciel Roku.

Celem konkursu o tytuÅ‚ „Wielkopolska SzkoÅ‚a Roku” i „Wielkopolski Nauczyciel Roku” jest wyróżnienie wielkopolskich przedszkoli oraz szkóÅ‚, ksztaÅ‚tujÄ…cych wÅ›ród uczniów poczucie wÅ‚asnej tożsamoÅ›ci i postaw patriotycznych z jednoczesnym modelowaniem wzorca nowoczesnego Wielkopolanina. Nagradza też nauczycieli, którzy w swojej pracy: kierujÄ… siÄ™ entuzjazmem i pasjÄ…; rozwijajÄ… w dzieciach i mÅ‚odzieży poczucie odpowiedzialnoÅ›ci, miÅ‚oÅ›ci ojczyzny oraz poszanowanie dla polskiego dziedzictwa kulturowego; pielÄ™gnujÄ… patriotyzm regionalny; wspierajÄ… rozwój talentów i zainteresowaÅ„; cieszÄ… siÄ™ autorytetem oraz posiadajÄ… szczególne osiÄ…gniÄ™cia dydaktyczne i wychowawcze. Do wszystkich wyróżnionych i nagrodzonych trafiÅ‚a statuetka, przedstawiajÄ…ca dÅ‚oÅ„, owiniÄ™tÄ… laurem, trzymajÄ…cÄ… diament – symbol ucznia, który jest w rÄ™kach nauczyciela. Nauczyciele i szkoÅ‚y otrzymaÅ‚y też nagrody finansowe. Uroczystość wrÄ™czenia nagród i wyróżnieÅ„ laureatom nastÄ…piÅ‚a w dniu 27 wrzeÅ›nia 2017 r. podczas uroczystej gali w Teatrze Wielkim w Poznaniu.