„Katarynka” przeczytana

2019-09-16

W piątek, 13 września, przystąpiliśmy w naszej szkole do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Tegoroczna jej edycja przebiegała pod hasłem „Klasyka polskiej noweli”.

Narodowe Czytanie organizowane przez Prezydenta RP, zostało zainicjowane w 2012 roku czytaniem „Pana Tadeusza”. W tym roku akcja odbyła się już po raz ósmy, a w jej ramach czytano osiem różnych nowel. W naszej szkole czytaliśmy „Katarynkę” Bolesława Prusa. Organizacją spotkania zajęła się pani Beata Rewers-Krawczyk, nauczycielka języka polskiego oraz studentka Simona Żejmo, która odbywa praktyki w naszej szkole. W czytanie, jak co roku, włączyli się nie tylko uczniowie, ale też nauczyciele. „Katarynkę” czytali: pan dyrektor Radosław Sobkowiak, pani wicedyrektor Magdalena Skupińska oraz panie: Beata Rewers-Krawczyk, Dorota Smusz, Wanda Szymańska, Joanna Wesołowska, Agnieszka Nowakowska, Simona Żejmo oraz uczniowie: Amelia Socha, Kornelia Różak, Julia Grzybowska. Oprawą muzyczną zajął się pan Sebastian Kania. W przyszłym roku w ramach akcji będziemy czytać „Balladynę” Juliusza Słowackiego.