Kolejna Olimpiada Języka Angielskiego za nami !

2023-02-22

20.02.2023r. odbyła się już X edycja Międzynarodowej Olimpiady Języka Angielskiego. Jak co roku , olimpiada była przeprowadzona online, a udział w niej wzięli uczniowie naszej szkoły oraz nasi przyjaciele ze szkół w Czechach, Rumunii i Ukrainie.

SpoÅ›ród zaproszonych goÅ›ci pojawili siÄ™: pan Marian PokÅ‚adecki, dyrektor WydziaÅ‚u Edukacji UM Gniezno, dr Katarzyna JÄ™draszczyk wykÅ‚adowca UAM Instytut Kultury Europejskiej w Gnieźnie, pani SwietÅ‚ana Czorna - koordynator wspóÅ‚pracy miÄ™dzynarodowej z Humania oraz dyrektorzy szkóÅ‚ z Brna, Sibiu, HumaÅ„ nr 7 i 14, Dymitruszki i Rodnikiwka. Prof. Dr Oksana Zabolotna przeprowadziÅ‚a wszystkich uczestników przez 3 zadania za pomocÄ… narzÄ™dzia wordwall.
LiczyÅ‚a siÄ™ wiedza ale również szybkość wykonania zadaÅ„. Podczas olimpiady uczniowie mogli obejrzeć filmy promujÄ…ce kraje biorÄ…ce udziaÅ‚ w konkursie oraz zobaczyć jak bardzo wojna w Ukrainie zmieniÅ‚a ten kraj.
Był także czas na spotkania w grupach, dzięki czemu nasi uczniowie mieli niepowtarzalną okazję porozmawiać z innymi uczestnikami i wykorzystać swoje umiejętności językowe.