Kolejni uczniowie nauczyli się pływać

2017-12-08

W środę, 6 grudnia, w sali ćwiczeń na terenie basenu Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, pan Tomasz Budasz, prezydent Gniezna wspólnie z panem Markiem Szczepanowskim, inspektorem ds. sportu wręczyli uczniom klas I-III szkół podstawowych certyfikaty ukończenia kursu nauki pływania.

Kurs nauki pÅ‚ywania, który jest realizowany w dwóch etapach (pierwsza część zakoÅ„czyÅ‚a siÄ™ w czerwcu) jest finansowany przez UrzÄ…d Miejski w Gnieźnie i zostaÅ‚ przeprowadzony wg. wspólnie przyjÄ™tego programu nauczania przez wykwalifikowanych instruktorów wytypowanych przez GOSiR. ZajÄ™cia z uczniami SzkoÅ‚y Podstawowej nr 3 prowadziÅ‚a nauczycielka wychowania fizycznego, pani Karolina Gruberska. Projekt polega na odbyciu 20 lekcji nauki pÅ‚ywania, po których odbywa siÄ™ miniegzamin. W drugiej turze projektem objÄ™tych byÅ‚o 15 dzieci klasy 2a SP nr 3. Każde dziecko oprócz pamiÄ…tkowego dyplomu – certyfikatu, które odebraÅ‚o osobiÅ›cie od pana prezydenta, zostaÅ‚o obdarowane dodatkowo karnetem wstÄ™pu na basen oraz czepkiem pÅ‚ywackim. W kursie uczestniczyÅ‚o Å‚Ä…cznie 150 uczniów szkóÅ‚ podstawowych z terenu miasta Gniezna.