Kolejny kurs pływania ukończony!

2017-06-12

W środę, 7 czerwca, w kawiarence przy basenie Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, drugoklasistom gnieźnieńskich szkół podstawowych wręczono certyfikaty ukończenia kursu pływania. Byli wśród nich także nasi uczniowie.

Certyfikaty wrÄ™czali: pan MichaÅ‚ PowaÅ‚owski, zastÄ™pca prezydenta Gniezna oraz pan Marek Szczepanowski, inspektor ZespoÅ‚u ds. Sportu UrzÄ™du Miejskiego. Projekt nauki pÅ‚ywania przewidywaÅ‚ dla 105 dzieci (po 15 z każdej z 7 szkóÅ‚ podstawowych Gniezna) realizacjÄ™ 20 lekcji podstawowej nauki pÅ‚ywania. Kurs nauki pÅ‚ywania, który jest realizowany w dwóch etapach (pierwsza cześć zakoÅ„czyÅ‚a siÄ™ w grudniu) jest finansowany przez UrzÄ…d Miejski w Gnieźnie i zostaÅ‚ przeprowadzony wg. wspólnie przyjÄ™tego programu nauczania przez wykwalifikowanych instruktorów wytypowanych przez GOSiR. ZajÄ™cia z uczniami SzkoÅ‚y Podstawowej nr 3 prowadziÅ‚a nauczycielka wychowania fizycznego pani Karolina Gruberska. ZajÄ™cia dla uczniów odbywaÅ‚y siÄ™ 2 razy tygodniowo po 45 minut. Każde dziecko oprócz pamiÄ…tkowego dyplomu – certyfikatu, które odebraÅ‚o osobiÅ›cie z rÄ…k zastÄ™pcy prezydenta, zostaÅ‚o obdarowane biletami wstÄ™pu na basen, dla siebie i rodzica.