Koncert chórku z „Oscarem” w tle...

2017-06-10

Koncertem dla rodziców, w piątek, 9 czerwca, nasz chórek szkolny podsumował swoją pracę w mijającym roku. Licznie zgromadzona publiczność nagrodziła chórzystów zasłużonymi brawami. Nie zabrakło też niespodzianek i wzruszeń.

Tegoroczny koncert, który otworzył pan wicedyrektor Wiesław Zygmunt, rozpoczął się od przedstawienia „Podróż do przeszłości”, przygotowanego przez uczniów klasy 6d z okazji rocznicy Konstytucji 3 Maja. Spektakl uzupełniły piosenki „Ojczyzna” i „Pytasz mnie”, a tuż po nim chórzyści wykonali jeszcze kilka piosenek patriotycznych. Były to: „Kocham Cię, Polsko” z partiami solowymi Dominiki Centki, Julki Grzybowskiej i Oliwii Dziadoszek, „Biały krzyż”, w której zaprezentowały się Amelia Socha, Kornelia Różak, Karina Gromadzińska i Marta Tomczak, „Po ten kwiat czerwony”, gdzie zaśpiewały Marysia Kędzierska i Agata Ratajczak oraz wykonana przez cały chór pieśń „Żeby Polska była Polską”. W dalszej części koncertu publiczność usłyszała piosenki: „Dla was, nauczyciele” (Łukasz Cieślewicz, Kacper Dziel, Kamil Klembalski i Patryk Kausa), „My – uczniowie i wy – nauczyciele” (Julka Kaniewska i Bogna Humeniuk), „Zakochany marzec” (Joanna Plewa i Wiktoria Manuszewska), „Profesor Robert” (Karolina Bogdziewicz, Natalia Ratajewska, Amelia i Bianka Andrzejczak), „Rockandrollowy zawrót głowy” (Kasia Kozłowska, Ania Chojnacka, Estera Jankowska) oraz „Wszystkiego najlepszego” (Anna Urbanek i Natalia Szczepańska). Program koncertu zakończyła, wykonana przez żeńską część chóru piosenka „Damą być”, ale jak się okazało to jeszcze nie był koniec spotkania. Okazało się bowiem, że chórzyści przygotowali jeszcze piosenkę – niespodziankę "Pół kroku stąd" z filmu "Vaiana", którą zaśpiewali dla pani Anny Kaźmierskiej, prowadzącej zajęcia chóru, po której wręczyli jej piękny bukiet kwiatów oraz statuetkę imitującą „Oscara” z napisem „Dla najlepszego nauczyciela”. Nie mogło zabraknąć łez wzruszenia.