Konkurs Pięknego Czytania w Języku Angielskim

2024-04-05

W piątek, 5 kwietnia 2024r. odbył się po raz pierwszy Szkolny Konkurs Pięknego Czytania w Języku Angielskim.

Propozycje konkursu skierowano do uczniów klas 5 i 6. W sumie wspóÅ‚zawodniczyÅ‚o 13 zgÅ‚oszonych uprzednio osób z 4 różnych klas 5 i 6. PrzesÅ‚uchania do Szkolnego Konkursu PiÄ™knego Czytania w JÄ™zyku Angielskim trwaÅ‚y 1 godzinÄ™ lekcyjnÄ…, każdy uczeÅ„ zgodnie z poziomem nauczanym w klasie losowaÅ‚ nr tekstu do przeczytania na gÅ‚os, który bez uprzedniego przygotowania siÄ™ prezentowaÅ‚ przed komisjÄ… konkursowÄ… zÅ‚ożonÄ… z nauczycielek jÄ™zyka angielskiego w SP3. Oceniana byÅ‚a poprawność akcentowania, dokÅ‚adność odczytywania bez zmiany i ingerencji w wydrukowany tekst oraz odpowiednia intonacja w jÄ™zyku angielskim. Poziom wszystkich uczestników byÅ‚ wysoki, a rywalizacja emocjonujÄ…ca, dlatego też nie obyÅ‚o siÄ™ bez dogrywki! W wyniku dogrywki wyÅ‚oniono nastÄ™pujÄ…cych laureatów:
I miejsce - Ana Tsetskhlashvili z kl. 5c;
II miejsce - Carmen Nowaczyk z kl. 5a;
III miejsce - Rosalie Klarecki z kl. 5a;
Wyróżnienia dla: Gabriela SzelÄ…g z kl. 6a i Wiktora WiÄ…z z kl.5a;
Wszystkim uczestnikom i laureatom nadano dodatkowe, plusowe punkty z zachowania, a laureatom i wyróżnionym nagrody książkowe w jÄ™zyku polskim i angielskim oraz gadżety piÅ›miennicze i promocyjne z wydawnictwa jÄ™zykowego. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy:-)