Konkurs Piosenki Patriotycznej

2018-04-24

Amelia Popek, uczennica klasy 3b, zajęła III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Patriotycznej dla uczniów klas trzecich, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Gnieźnie. Gratulujemy!

Zanim Amelia wzięła udziaÅ‚ w finale konkursu, któremu przyÅ›wiecaÅ‚o hasÅ‚o „Polska jako temat piosenek i pieÅ›ni patriotycznych”, w holu naszej szkoÅ‚y odbyÅ‚y siÄ™ szkolne eliminacje. Przedstawiciele klas trzecich prezentowali utwory przed jury w skÅ‚adzie: pani Anna Kaźmierska – nauczyciel muzyki oraz pani Anna Poremska – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. Laureatami szkolnego etapu zostali: I miejsce Amelia Popek kl. 3b (piosenka „JesteÅ›my PolkÄ… i Polakiem”), II miejsce Kinga Tomczak kl. 3d (piosenka „NiepodlegÅ‚ość”), III miejsce Wiktor Majewski kl. 3c (piosenka „Jestem Polakiem”). Osoby nagrodzone otrzymaÅ‚y nagrody książkowe i dyplomy. W finale miÄ™dzyszkolnym konkursu, który odbyÅ‚ siÄ™ w Szkole Podstawowej nr 2 w Gnieźnie, 17 kwietnia, naszÄ… szkoÅ‚Ä™ reprezentowaÅ‚a Amelia Popek, która „wyÅ›piewaÅ‚a” wysokie III miejsce. Szkolne eliminacje konkursu przygotowaÅ‚a pani Anna Poremska.