Konkursowy Dzień Języków Obcych

2019-10-05

W czwartek, 26 września, obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji odbyły się dwa konkursy.

ChÄ™tni uczniowie z klas 1-6 stworzyli piÄ™kne flagi, które ozdobiÅ‚y nasz hol. ByÅ‚ to konkurs przygotowany przez p. DagmarÄ™ OstrowskÄ… z myÅ›lÄ… o mÅ‚odszych dzieciach. WÅ›ród uzdolnionych plastycznie uczniów I miejsce zajęła praca Alicji Nowakowskiej z klasy 1b, II miejsce - Dominiki BudzyÅ„skiej z klasy 5c oraz III miejsce - Aleksandry Kowalskiej z klasy 2a. Uczniowie wykazali siÄ™ ogromnÄ… kreatywnoÅ›ciÄ…. Dodatkowo przyznanych zostaÅ‚o 13 wyróżnieÅ„. Uczniowie z klasy 7 i 8 zmierzyli siÄ™ natomiast z testem wiedzy o krajach anglojÄ™zycznych. W konkursie tym udziaÅ‚ wzięło 80 uczniów. Test obejmowaÅ‚ wiedzÄ™ dotyczÄ…cÄ… geografii, historii i kultury. Najlepsze wyniki osiÄ…gnÄ™li: I miejsce - Natalia FrÄ…tczak kl. 7b, II miejsce(wyróżnienia): Alicja Imbierowicz kl. 8b, Hubert Kubiak kl. 8c, Anastazja Marciniak kl. 7b, Adam Fischer kl. 7a, Zuzanna Kurek kl. 7c. Nad tym konkursem pieczÄ™ objęła p. Violetta Pawlik-Andrzejewska.

Konkursy odbyÅ‚y siÄ™ pod patronatem Prezydenta Miasta Gniezna, a nagrody dla laureatów ufundowaÅ‚ UrzÄ…d Miejski w Gnieźnie.