Konsul Honorowy Republiki Czeskiej w naszej szkole

2021-11-23

Dnia 22 listopada gościliśmy w naszej szkolę specjalnego gościa.

Konsul Honorowy Republiki Czeskiej w Poznaniu p. Renata MataczyÅ„ska odwiedziÅ‚a naszÄ… szkoÅ‚Ä™. Wizyta powiÄ…zana byÅ‚a, z obchodami 85. rocznicy urodzin Vaclava Havla - wybitnej czeskiej postaci. KorzystajÄ…c z uprzejmoÅ›ci, pani konsul zapoznaÅ‚a uczniów klasy 7a z dzieÅ‚ami byÅ‚ego prezydenta, a Jakub Rajki przedstawiÅ‚ jego krótki rys historyczny. "Bardzo cieszymy siÄ™, że odwiedziÅ‚a Pani naszÄ… szkoÅ‚Ä™. Nie ukrywamy, że pragniemy zacieÅ›nić relacje ze szkoÅ‚Ä… partnerskÄ… w Brnie, delegacja której niedawno goÅ›ciÅ‚a w naszych murach" - podsumowaÅ‚ wizytÄ™ dyrektor p. RadosÅ‚aw Sobkowiak. Po spotkaniu, uczniowie klasy 7a razem z opiekunami udali siÄ™ do Starego Ratusza na wernisaż pt. Czeskie bohaterki. Ten dzieÅ„ z pewnoÅ›ciÄ… pozostanie na dÅ‚ugo w naszej pamiÄ™ci.